پارچه شناسی

پارچه فیلامنت چیست ؟

پارچه فیلامنت

پارچه فیلامنت

پارچه ها به طور کلی ، از نظر نوع الیاف ، سه دسته پارچه های الیاف طبیعی با منشاء گیاهی ، پارچه های الیاف طبیعی با منشاء حیوانی و پارچه های الیاف مصنوعی وجود دارد.
پارچه فلامنت در دسته پارچه های الیاف مصنوعی قرار می گیرد با این تفاوت که درصدی از الیاف مورد استفاده در تولید آن الیاف پنبه است. واضح است که امکان تغییر درصد الیاف مصنوعی و طبیعی و همچنین نخ فلامنت در تولید پارچه فلامنت وجود دارد. برای آموزش ماسک سه بعدی پارچه ای کلیک کنید.

فلامنت گیاهی چیست؟

پارچه های قابل اشتعال که از الیاف طبیعی ساخته شده اند و منشاء گیاهی دارند ، به عنوان پارچه های فلامنت گیاهی شناخته می شوند.

 

مشخصات پارچه تریکو فلامنت لاکرا

مشخصات پارچه تریکو فلامنت لاکرا یکی از انواع این پارچه، پارچه لاکرا فیلامنت است. همانطور که می دانید ، اگر پارچه در لباس شما دارای حالت کششی باشد. هنگام استفاده احساس راحتی و رضایت را به شما می دهد.

این پارچه به دلیل استفاده از لاکرا در آن کشش بسیار خوبی دارد و لباسها از نظر فشار و پوشیدن به دلیل کار روزانه بسیار متفاوت هستند. به همین دلیل توجه به مقاومت سایش لباس هایی که استفاده می کنید بسیار مهم است. این باعث می شود لباس دوام بیشتری داشته باشد. پارچه تریکو فیلامنت مقاومت سایش بالایی دارد و مشکلی در استفاده روزانه برای این پارچه وجود ندارد.

معمول دیگری که خانم های عزیز معمولاً به آن توجه می کنند، مقاومت و دوام شستشو در حالت اولیه به گونه ای که در فرایند شستشو هیچ تغییری در آن نشان نمی دهد. این پارچه هنگام شستشو حالت اولیه خود را تغییر نمی دهد.

 

پارچه با کیفیت بالا تریکو فیلامنت

پارچه فیلامنت دارای لایه زیردست بسیار نرم و ظریف است، در فرایند شستشو رنگ نمی دهد و در حین دوخت لوله نمی شود. آنها برای دوخت پیراهن و شلوار مناسب هستند. پارچه ورزشی فیلامنت پیشنهاد خوبی برای تولید لباس و گرمکن ورزشی است و پارچه فیلامنت پیشنهاد مناسبی برای تولید انواع لباس زنانه و مجلسی است. این پارچه از نخ درجه یک کره ای تولید شده و ساخت ایران است و در رنگهای مختلف عرضه می شود.

پارچه فلامنت مانتو

پارچه فلامنت مانتو

چاپ طرح روی پارچه فیلامنت

بسیاری از افراد علاقه زیادی به داشتن نقش و طرح روی لباس خود دارند و ایجاد طرح های زیبا نیازمند چاپ طرح های زیبا بر روی آن است
اما باید توجه داشت که پارچه ای که با آن این لباس ها را تولید می کنند.
باید بتواند روی آن چاپ کند ، که قابل توجه است که پارچه فیلامنت یکی از جالب ترین ویژگی های آن، چاپ بسیار خوبی است که روی آن انجام می شود.

تفاوت بین پارچه ورزشی و پارچه لباس فیلامنت

پارچه فلامنت یا فیلامنت بیشتر به عنوان فیلامنت شناخته می شود. فیلامنت یک الیاف مصنوعی است و معمولاً در طبیعت یافت نمی شود. هنگام تولید پارچه الیاف فلامنت با الیافی مانند پنبه ویسکوز که یک فیبر طبیعی است ، ترکیب می شود.
فلامنت به دو گروه لباس ورزشی و فلامنت برای لباس مجلسی و .. طبقه بندی می شود.

الیاف ورزشی فلامنت درشت تر از فلامنت برای لباس هستند.
لباس مجلسی فلامنت و … بافتی ظریف دارد و در برخی موارد براق است و کشش آن خوب است.

 

پارچه ورزشی فلامنت

پارچه های ورزشی فلامنت با کیفیت بالا چه ویژگی هایی دارند؟ چه چیزی باعث محبوبیت این نوع پارچه شده است؟
پارچه های ورزشی فلامنت انواع مختلفی دارد و هر کدام با مشخصات خاصی بافته و تولید می شوند. آیا می دانید منظور از تراکم پارچه چیست و بر اساس آن چه عواملی انتخاب می شوند؟ به نظر شما تفاوت پارچه های فلامنت با پارچه های تترون و اسپان چیست؟
بسته به نیاز شما و نوع تولید منسوجات ورزشی ، می توانید از پارچه های مختلفی مانند فلامنکو ، ویسکوز ، کتان ، فلامنت ، کج و غیره استفاده کنید.
برای دوخت ست های ورزشی در هر فصلی از سال و با هر نوع آب و هوایی ، باید مشخصات خاصی را برای پارچه های مورد استفاده در نظر بگیرید.

ویژگی های فیلامنت لاکرا چیست؟

  • فیلامنت لاکرا پارچه ای است که خاصیت ارتجاعی خوبی دارد و بسیار راحت و نرم است.
  • فیلامنت لاکرا به دلیل وجود الیاف لاکرا باعث می شود احساس راحتی و رضایت بیشتری کنید.
  • لباس هایی با این ترکیب در برابر سایش و پرز بسیار مقاوم هستند.
  • همچنین ، پارچه فلامنت لاکرا دارای مقاومت در برابر شستشو است و از دوام بالایی برخوردار است ، بنابراین ، در طول فرایند شستشو هیچ تغییری در آن دیده نمی شود.
  • این پارچه هنگام شستشو حالت اولیه خود را تغییر نمی دهد.

 

یادداشت مهم
تیشرت شلوار مردانه یا ست بلوز شلوار مردانه با لاکرا زانو نمی اندازد.

پارچه فلامنت ساده

پارچه فلامنت ساده

چاپ روی پارچه فیلامنت لاکرا چگونه است؟

بسیاری از افراد دوست دارند روی لباس چاپ کنند و این بیشتر برای جوانان است. برخی از پارچه ها هنگام چاپ مشکلات زیادی دارند ، مانند پارچه نخی که رنگ را به خوبی جذب نمی کند. گاهی اوقات برگشت می کند و برای چاپ آن باید بسیار مراقب باشید و اصول را رعایت کنید.

اما بسیاری از افراد علاقه زیادی به داشتن نقش و طرح روی لباس خود دارند و ایجاد طرح های زیبا نیازمند چاپ طرح های زیبا بر روی آن است. یکی از جالب ترین ویژگی های این پارچه ، قابلیت چاپ بسیار خوب آن است.

در تولید پوشاک ست لباس راحتی مردانه، ست تیشرت شلوار مردانه، ست بلوز شلوار مردانه و زنانه، تولید پوشاک زنانه و بچه گانه از پارچه فیلامنت استفاده می شود.

معایب پارچه فلامنت

پارچه فلامینت یکی از پارچه های مفیدی است که معایب خاصی در آن دیده نمی شود. با این حال ، در تولید و بافت آن افزودنی تفلون ، که برای افزایش مقاومت پارچه در برابر چین و چروک و لکه ها و دوام آن در پارچه های صنعتی با الیاف مصنوعی و همچنین مواد مصنوعی مانند اکریلیک ، نایلون ، پلی استر و سایر مواد شیمیایی پلاستیکی استفاده می شود. هنگامی که پوشیده می شود به دلیل خاصیت عایق حرارتی ایجاد می کند که در نتیجه ایجاد مشکلات پوستی مانند جوش ، آکنه ، کهیر و غیره استفاده می شود.

 

پارچه فلامنت سوزنی چیست

پارچه فلامنت سوزنی چیست

پارچه های بیمارستان کجراه ، فلامنت پنبه ای و فلامنت

در سال های اخیر صنعت نساجی پیشرفت چشمگیری داشته است. خدمات قابل توجهی داشته است ، به ویژه در زمینه خدمات پزشکی نساجی. این امر همچنین باعث پیشرفت روند پزشکی شده است.
انواع پارچه ها ، از جمله پارچه های بیمارستانی ، برای مقاصد مختلف تولید و عرضه می شوند ، که برای کاربردهایی مانند بافت های همبند مانند رگ ها ، تاندون های مصنوعی و غیره استفاده می شوند.
منسوجات عمومی بیمارستان از انواع پارچه های بیمارستانی استفاده می کند که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال ، ماسک ، گان ، کلاه و لباس بیمار و غیره از جمله مواردی هستند که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

پارچه بیمارستان فلامنت جنس کجراه:

پارچه فلامنت بیمارستان کجراه مانند تترون از پلی استر و ویسکوز ساخته شده و دارای تراکم بافتی بالایی است به طوری که بافت آن به صورت خطوط مایل دیده می شود. این دلیل نامگذاری آن است.
این نوع پارچه فیلامنت دارای ضخامت و استحکام خوبی است ، بنابراین برای لباس کارکنان پزشکی بسیار مناسب است.

پارچه بیمارستان فلامنت:

پارچه بیمارستانی فلامنت از فلامنت ساخته شده است و دارای قیمت بسیار مناسب و ارزان می باشد. این نوع پارچه در طرح ها و رنگ های مختلف موجود است.
پارچه بیمارستانی فلامنت به دلیل ویژگی ها و قیمت ارزان به عنوان یک پارچه یکبار مصرف برای لباس بیمار استفاده می شود.

پارچه بیمارستان پنبه فلامنت :

پارچه بیمارستان پنبه فلامنت ترکیبی از فلامنت و پنبه است. لطافت زیادی دارد و قیمت آن کمی بیشتر از نوع فلامنت آن است.
پارچه و پنبه فلامنت بیمارستان ، که ترکیبی از فلامنت و پنبه هستند ، فقط در پارچه تفاوت دارند. پارچه نخی فلامنت به دلیل داشتن الیاف پنبه طبیعی بسیار برازنده است و در عین حال کمی گرانتر از پارچه فلامنت ساده است.

رنگ بندی پارچه فیلامنت

اساساً ، تولیدکنندگان رنگهای محبوب فلامنت را تولید می کنند. بنابراین ، شاید پیدا کردن رنگهای خاص برای این پارچه کار آسانی نباشد.
اما جای نگرانی نیست ، چون محدودیتی در بافت این پارچه از نظر رنگ وجود ندارد ، می توانید پارچه مورد نظر خود را مطابق سلیقه خود سفارش دهید.

منبع : is.gd , tinyurl.com , v.ht

معایب پارچه فلامنت ، پارچه فلامنت ونیزی چیست ، پارچه فلامنت ساده ، پارچه فلامنت مانتویی ، پارچه فلامنت گیاهی ، پارچه فلامنت طرح دار ، عکس از پارچه فلامنت ، پارچه فلامنت ونیزی چیست ، پارچه فلامنت سوزنی ورزشی ، پارچه فلامنت سوزنی چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *