راهنمای دوخت

آموزش دوخت الگوی ماسک سه بعدی پارچه ای

الگوی ماسک سه بعدی پارچه ای

آموزش دوخت ماسک سه بعدی

در این مقاله می خواهیم نحوه دوخت ماسک سه بعدی با فیلتر را به شما آموزش دهیم. اگر نمی دانید از چه پارچه ای برای دوخت ماسک استفاده کنید ، می توانید در این مقاله با نحوه انتخاب پارچه ماسک بیشتر آشنا شوید.  همچنین برای خرید انواع پارچه از پارچه جو کلیک کنید.
در این روزهای گرم کرونا که بازار ماسک ها بسیار داغ شده است ، ما اغلب ماسک های زیبایی را در بازار یا روی چهره افراد می بینیم که می خواهیم همان را داشته باشیم. در حال حاضر یا آنها گران هستند یا ما آنها را پیدا نمی کنیم. در این بخش ، ما سعی می کنیم چند مدل ماسک زیبا و محبوب را به شما آموزش دهیم ، بنابراین با ما همراه باشید تا الگوی ماسک سه بعدی پارچه ای را بیاموزید و برای خودتان ماسک آماده کنید با آموزش ماسک سه بعدی پارچه ای دیگر نیازی به تهیه ماسک از داروخانه نخواهید داشت.

آموزش دوخت ماسک پارچه ای ساده

یکی از انواع ماسک های پارچه ای که توسط سازمان بهداشت جهانی تأیید شده و پزشکان توصیه می کنند ، ماسک های پارچه ای است که به دلیل شکل خاص خود ، بینی و اندام تنفسی شما را به خوبی می پوشاند.

وسایل مورد نیاز برای دوخت ماسک پارچه ای

  • مقداری پارچه نخی (اگر پارچه جدید موجود نیست ، می توانید از پارچه لباس های قدیمی خود نیز استفاده کنید.)
  • نخ و سوزن
  • کش برای هر دو طرف ماسک
  • خط کش یا متر
  • کاغذ و قلم برای کشیدن الگوی ماسک

روش دوخت ماسک

ابتدا الگوی زیر را با توجه به اندازه مورد نیاز خود روی کاغذ بکشید. سپس ، الگوی برش را روی پارچه مورد نظر خود قرار دهید و پارچه را ببرید. توجه داشته باشید که باید چهار قطعه را از الگوی داده شده برش دهید. به این ترتیب می توانید ماسک دو لایه بسازید. ابتدا دو نیمه را به هم بدوزید تا یک لایه ماسک به دست آید. سپس نقاط نشان داده شده به صورت یک درز در الگو را تا کنید و بدوزید. حالا دو نیمه دیگر را به هم بدوزید و سپس درزها را مانند لایه قبلی به سمت داخل بدوزید. بعد از اینکه دو لایه ماسک را جداگانه آماده کردید ، نوبت به دوختن دو لایه به هم می رسد تا شبیه یک لایه شوند. در این مرحله شما باید کشی را که برای ماسک خود آماده کرده اید اندازه بگیرید و آن را به دو طرف ماسک وصل کنید. برای این کار می توانید از دو روش استفاده کنید.
آموزش دوخت ماسک پارچه ای ساده

آموزش دوخت ماسک پارچه ای ساده

اولین روش اتصال کش به ماسک: در این روش ، شما به سادگی می توانید دو سر انتهای آن را به دو طرف ماسک از بالا به پایین بخیه بزنید.
روش دوم: روش دیگری که ممکن است کمی سخت تر باشد ، اما در نهایت ماسک شما از آب تمیزتر می شود ، این است که این دو قطعه را به گونه ای ببندید که یک دایره را تشکیل دهند. سپس آنها را در دو طرف ماسک قرار دهید و دو لایه را داخل و روی کش ها تا کنید و بدوزید. مطمئن شوید که گره زیر چین قرار دارد و سپس آن را اتو کنید. ماسک پارچه ای شما اکنون آماده استفاده است. در ادامه الگوی ماسک سه بعدی پارچه ای را به شما آموزش می دهیم.

دوخت ماسک سه بعدی (ماسک به سبک ژاپنی یا اوریگامی)

مرحله 1:

الگوی زیر را آماده کنید.
الگوی دوخت ماسک سه بعدی پارچه ای

الگوی دوخت ماسک سه بعدی پارچه ای

مرحله 2:

الگو را روی پارچه دلخواه قرار دهید و دور آن بپیچید.
دوخت ماسک سه لایه فیلتر دار

دوخت ماسک سه لایه فیلتر دار

مرحله 3:

دو تکه پارچه را مطابق الگو برش زده و آماده کنید.
دوختن ماسک با سه لایه فیلتر

دوختن ماسک با سه لایه فیلتر

مرحله 4:

انتخاب فیلتر ماسک است.

مرحله 5:

پارچه ملت بلون یا اسپان باند فیلتر کننده را بین دو پارچه خود قرار دهید و دور پارچه ها را بدوزید. فقط دو زاویه راست را نگه دارید تا کش عبور کند.

مراحل دوخت ماسک سه لایه با فیلتر

مرحله 6:

ماسک را از داخل خطوط اتو کنید.
الگوی ماسک سه لایه پارچه ای

الگوی ماسک سه لایه پارچه ای

مرحله 7:

حالا روی خطوطی که اتو کرده اید بدوزید.
ماسک سه بعدی پارچه ای

ماسک سه بعدی پارچه ای

 

باشه! در حال حاضر ، کار داخل ماسک شما باید به این شکل باشد.
دوخت ماسک فیلتر سه لایه

دوخت ماسک فیلتر سه لایه

مرحله 8:

اکنون زمان دوختن حلقه کش است ، برای انجام این کار ، لبه های ماسک را 1 سانتی متر از لبه به سمت داخل تا کنید
الگوی ماسک سه تیکه

الگوی ماسک سه تیکه

مرحله 9:

کش را از درز عبور دهید و آن را بدوزید.
الگوی ماسک پارچه ای

الگوی ماسک پارچه ای

با آموزش الگوی ماسک سه بعدی پارچه ای در این مقاله  ماسک فیلتر سه لایه سه بعدی شما آماده است.
شما یک ماسک فیلتر سه بعدی دارید که ما آن را آموزش دادیم زیرا به دلیل دوخت خوش فرم روی همه صورت بسیار خوب می نشیند. 
عکس ماسک سه بعدی پارچه ای

عکس ماسک سه بعدی پارچه ای

ماسک سه بعدی کودک

ماسک سه بعدی کودک

از این الگوی ماسک سه بعدی پارچه ای می توانید ماسک هایی با طرح های جذاب تولید کنید و حتی به فروش برسانید. از این که تا پایان با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم. خوشحال می شویم تجربیات خود را در زمینه آموزش دوخت الگوی ماسک سه بعدی پارچه ای با ما به اشتراک بگذارید.
منبع : gg.gg ,v.ht , s.id
الگوی ماسک سه بعدی سه لایه ، آموزش دوخت الگوی ماسک سه بعدی پارچه ای ، الگوی دوخت ماسک سه بعدی پارچه ای ، طرز دوخت ماسک سه بعدی پارچه ای ، الگوی ماسک پارچه ای ، الگوی ماسک سه بعدی کودک ، الگوی ماسک سه لایه پارچه ای ، الگوی ماسک پارچه ای ، عکس ماسک سه بعدی پارچه ای ، الگو دوخت ماسک سه بعدی ، آموزش ماسک سه بعدی پارچه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *