ترفندهای مراقبت از پارچه

نکات مهم برای شستن لباس حریر

شستن لباس حریر

روش شستن لباس حریر و توری در خانه

برخی معتقدند که نباید لباس یا پیراهن حریر را بشوییم ، زیرا پارچه حریر ممکن است پاره یا آسیب دیده شود و کاربرد خود را از دست بدهد. اما اگر لباس های توری یا حریر خود را با دقت بشویید و زمان کافی برای شستن آنها اختصاص دهید ، لباس های شما سالم می مانند.
اگرچه می توانید پیراهن حریر خود را به راحتی در خانه بشویید ، اما اگر وقت و حوصله کافی برای شستن این پارچه ظریف را ندارید ، می توانید خشکشویی حریر را به یک متخصص ماهر خشکشویی بسپارید. این باعث صرفه جویی در وقت شما می شود و کیفیت پارچه را ثابت و سالم نگه می دارد.
برای آشنایی با بهترین مارک پارچه حریر کلیک کنید.

شستن لباس حریر زنانه به صورت جداگانه

اگر می خواهید لباس حریر زنانه را در ماشین لباسشویی بشویید ، فکر شستن لباس های دیگر را در ماشین لباسشویی نکنید. از آنجا که سایر لباس ها ماشین لباسشویی را می چرخانند ، باعث ساییده شدن پارچه حریر و از بین رفتن کیفیت لباس های حریر زنانه می شوند.
در این حالت حتما لباس های حریر را جدا از لباس های دیگر بشویید. همچنین به یاد داشته باشید که روسری حریر را با کیسه ابریشم یا بلوز و لباس شب حریر در ماشین لباسشویی قرار ندهید. زیرا ممکن است یک بلوز یا شومیز حریر زنانه حاوی یک دکمه یا زیپ باشد که به لباس های دیگر آسیب برساند.
همچنین به خاطر داشته باشید که قبل از شستن لباس حریر زنانه ، سرعت چرخش ماشین لباسشویی را روی ملایم تنظیم کنید ، زیرا سرعت چرخش ماشین لباسشویی ممکن است باعث ایجاد خراش یا آسیب به پارچه ابریشم شود. البته بسیاری از لباسشویی های معتبر تنظیمات دقیق تری دارند.

چگونه لباس های حریر یا توری را در خانه بشوییم؟

شستن لباس حریر نیاز به توجه و دقت کافی دارد ، زیرا مواد این پارچه بسیار نرم و نازک است. در این حالت توصیه می کنیم نکات مهم در زیمنه روش شستن لباس حریر را قبل از شستن به خاطر بسپارید تا به نتیجه دلخواه برسید.

دمای آب را تنظیم کنید:

از جمله نکات مهمی که همیشه در روش شستن لباس حریر ذکر می‌شود تنظیم دمای آب است. حریر پارچه ای بسیار ظریف است. در این حالت ، اگر نمی خواهید هنگام شستن پیراهن یا روسری و شال حریر آسیب ببینید ، از آب گرم خودداری کنید. بهترین دما برای شستن پارچه و لباس حریر آب سرد یا ولرم است تا بافت حریر پایدار بماند.

ماشین لباسشویی را به درستی تنظیم کنید:

ما به شما توصیه می کنیم که روسری های حریر یا هر نوع توری را در ماشین لباسشویی شستشو ندهید. زیرا چرخش ماشین لباسشویی باعث پارگی یا نخ شدن حریر می شود. با این حال ، اگر می خواهید لباس های حریر را در ماشین لباسشویی قرار دهید ، دستگاه تنظیم را روی یک شستشوی آرام قرار دهید.

هنگام شستن لباس حریر از دستکش پلاستیکی استفاده کنید:

اگر می خواهید پارچه حریر را با دست بشویید ، حتما ناخن های خود را مرتب کنید تا پارچه را نخ کش نکشید. در غیر این صورت می توانید از دستکش های پلاستیکی برای امنیت بیشتر استفاده کنید.
از یک شوینده ملایم استفاده کنید:
برای شستن لباس های حریر از مواد شوینده ملایم استفاده کنید. شوینده قوی ممکن است به بافت حریر آسیب برساند و کیفیت لباس شما را کاهش دهد. همچنین یک شوینده ضعیف ممکن است آلودگی های مرده را از بین نبرد.

از بین بردن لکه پارچه حریر پیش از شستشو:

اگر روی شال ، روسری یا لباس حریر یا توری لکه ای وجود دارد ، حتما قبل از شستشو لباس حریر اقدامات لازم را برای لکه دار کردن آن انجام دهید.
می توانید دو قاشق غذاخوری آب لیمو یا سرکه را در یک فنجان آب بریزید. سپس لکه حریر را به مدت نیم ساعت تا یک ساعت در ظرف قرار دهید. اگر لکه از روی حریر پاک شد ، می توانید آن را با آب و صابون بشویید.

شستشو لکه پارچه حریر

لباس های حریر را در خشک کن ماشین لباسشویی قرار ندهید:

چرخش و حرکت خشک کن ماشین لباسشویی تأثیر منفی روی پارچه حریر خواهد گذاشت. بنابراین ، توصیه می کنیم برای سالم نگه داشتن مواد و کیفیت حریر ، روسری یا پیراهن حریر را در خشک کن قرار ندهید.

پارچه حریر خشک را اتو نکنید:

یکی دیگر از نکات مهمی که در روش شستن لباس حریر ذکر می‌شود خشک اتو نکشیدن پارچه حریر است. بافت پارچه حریر نازک و لطیف است. اگر لباس ابریشم مرطوب است ، آن را با حرارت مستقیم اتو نکنید ، زیرا به بافت آسیب می رساند. بهترین زمان برای اتو کردن لباس های حریر ، زمانی است که پارچه نم یا رطوبت دارد که در این صورت حریرآسیب کمتری می بیند. با این حال ، یادتان باشد که اتو را روی دمای پایین یا دمای مخصوص ابریشم یا حریر قرار دهید.
علاوه بر این ، لباس های ابریشمی یا توری را در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار ندهید. زیرا شرایط و کیفیت حریر از بین رفته و آسیب می بیند. اگر لباس های حریر خود را در لباسشویی های غیرحرفه ای رها کنید ، بخار دادن و اتو کشیدن غیر استاندارد می تواند به پارچه ابریشم آسیب برساند.

برای خشک کردن حریر از یک حوله یا پارچه کتانی استفاده کنید:

بهترین راه برای خشک کردن توری یا حریر استفاده از حوله یا پارچه کتانی است. بنابراین یک پارچه کتانی تمیز یا حوله بدون پرز را بردارید و آن را روی زمین قرار دهید. سپس پارچه حریر یا توری را روی آن پهن کنید.
این روش نه تنها به خشک شدن سریع ابریشم کمک می کند ، بلکه از چروک شدن آن نیز جلوگیری می کند. اگر پارچه ابریشم به درستی خشک شود ، دیگر نیازی به اتو و گرمایش مستقیم نیست و ابریشم کمتر در معرض آسیب قرار می گیرد.
خشک کردن پتو ، خشک کردن پرده ، شستشوی کت و شلوار و بخار شویی همیشه در اساسی ترین لباسشویی ها انجام می شود ، اما امروزه لباسشویی های کاملاً مکانیزه با ماشین آلات پیشرفته ظریف ترین لباس ها و منسوجات خانگی را بدون آسیب می بینند.
از اینکه این مقاله را مطالعه کردید از شما متشکریم. خوشحال می شویم تجربیات خود را در زمینه روش شستن لباس حریر و پارچه های توری و حریر ، از بین بردن لکه پارچه حریر با ما در میان بگذارید.
منبع : shorturl.at

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *