استایل

استایل هایی که شما را چاق تر نشان می دهد

استایل هایی که شما را چاق تر نشان می دهد

لباس هایی که شما را چاق تر جلوه می دهد

رعایت اصول مد و لباس مناسب در ظاهر فرد بسیار مهم است. اگر می خواهید در عین چاق بودن همیشه آراسته به نظر برسید ، بهتر است نکات آراستگی برای افراد کمی چاق را بدانید ، بنابراین می توانید تشخیص دهید که چه رنگ هایی برای این افراد در کنار هم یا به مراسم و موقعیت های مختلف باید لباس های مختلفی پوشیده شود که چاقتر به نظر نرسند. شیک پوش بودن و داشتن ظاهری زیبا برای خانمها و آقایان بسیار مهم است. فراموش نکنید که چاق بودن برای هر انسانی تعبیر دارد.
همه چیز به آگاهی شما از مد و اصول پوشش برای مردان و زنان چاق برمی گردد. چه مدل لباسی شکم را کوچک نشان میدهد؟ چه لباسی برای افراد چاق یا لاغر مناسب است؟ چه لباسی بپوشید آیا چاق به نظر می رسید؟ چه رنگ هایی شما را چاق یا لاغر نشان می دهد؟ این ها همه نکاتی هستند که شما باید برای خوش‌پوش بودن آن‌ها را در نظر بگیرید و بدانید. در ادامه به بهترین استایل برای افراد چاق و لاغر  پرداخته شده است.

برای آشنایی با تیپ مردانه در سال 2021 کلیک کنید.

چه نوع لباسی برای مردان و زنان چاق مناسب است؟

شلوار مناسب

در افراد چاق و لاغر ، استفاده از شلوارهای بسیار بلند، که در قسمت دم پا چند لایه کنار هم جمع شده اصلاً اصولی و صحیح نیست ، در مقابل پوشیدن شلوارهای خیلی کوتاه هم اصلاً اصولی نیست. بهتر است شلواری متناسب با کفشهایتان انتخاب کنید تا بخشی از جوراب های شما نمایان شود و چین و چروک و چند لایه نباشد.

کفش مناسب

انتخاب کفش شما بدون توجه به چاق یا لاغر بودن باید متناسب با استایل شما باشد. اگر کت و شلوار می پوشید بهتر است کفش های شما رسمی و گرد باشد ، درخشش و تمیزی کفش های شما به سبک رسمی بسیار مهم است. رنگ کفش های استفاده شده در مجالس رسمی بهتر از رنگ های تیره مانند چرم های مشکی یا قهوه ای است که بسیار رسمی و شیک به نظر می رسند.
در مقابل ، در یک سبک اسپرت و گاه به گاه بهتر است از کفش های کتانی و کتانی استفاده شود ، اما به طور کلی کفش های تمیز در همه سبک های لباس بسیار مهم هستند و به چاق بودن و لاغری بستگی ندارند. اگر می خواهید در یک مراسم رسمی شرکت کنید ، بهتر است کفش های خود را با کمربند خود ست کنید ، انتخاب چرم مشکی یا قهوه ای می تواند انتخاب بسیار خوبی باشد.

انتخاب کفش برای زنان دارای اندام چاق بسیار مهم است. اگر در یک مراسم رسمی شرکت می کنید ، بهتر است از کفش پاشنه بلند استفاده کنید. پوشیدن پاشنه کوتاه و تخت به هیچ وجه اصولی و پسندیده نیست. اما برای سبک های اسپرت و غیررسمی می توانید از کفش های کتانی و کتانی استفاده کنید. این انتخاب ها برای افراد چاق و لاغر بسیار متفاوت است. انتخاب رنگ کفش نیز نکته ای است که باید به آن توجه کنید ، بهتر است رنگ کفش خود را با کیف دستی یا روسری تطبیق دهید ، تنظیم رنگ کفش با کت یا خود پیراهن از اصل خارج است.

پیراهن مناسب

باید در انتخاب پیراهن خود دقت کنید ، همیشه لباسی متناسب با اندازه اندام و تن خود انتخاب کنید. لباس هایی که از بدن شما گشاد یا تنگ هستند ، به هیچ وجه اصولی و مناسب نیستند و ظاهر شما را ناخوشایند می کنند. مراقب باشید هنگام انتخاب پیراهن شانه های خود را پایین نیندازید ، پیراهن شما نباید از کمر و شکم جمع شود ، لباس هایی را که هنگام نشستن و ایستادن دکمه ها باز می شوند انتخاب نکنید. هرگز پیراهن های بلند را انتخاب نکنید ، زیرا پیراهن های مردانه نباید روی شلوار باشد ، بنابراین بهتر است پیراهن کوتاه را انتخاب کنید. اگر زیر پیراهن خود لباسی پوشیده اید ، مواظب باشید از یقه خود بیرون نزند ، بهتر است پیراهنی را انتخاب کنید که یقه آن بالای یقه پیراهن زیر شما باشد.

کت مناسب

افراد چاق هنگام پوشیدن کت ، آنها هرگز نباید تمام دکمه ها را ببندند ، آخرین دکمه کت همیشه باید باز باشد تا راحت تر باشید . به خصوص در مورد افراد چاق بستن همه دکمه ها ، کمرتان را محکم کرده و به نظر می رسد شما یک کت را انتخاب کنید که فقط یک شکاف در پشت داشته باشد. پشت کت های مردانه داشتن دو شکاف اصلاً اصولی و صحیح نیست و شما را به چاق تر نشان می دهد. همیشه به پوشیدن کت با شلوار مناسب توجه کنید. آن را بپوشید ، پوشیدن کت های رسمی با شلوار جین یا شلوار ورزشی اصلا چیز خوبی نیست.

کراوات مناسب

همانطور که می دانید استفاده از کراوات در موارد رسمی بسیار مهم است اما آنچه مهمتر است انتخاب کراوات است ، شما باید کراواتی را انتخاب کنید که نه خیلی بلند باشد و نه خیلی کوتاه. بهتر است انتهای کراوات خود را روی کمربند خود قرار دهید تا ظاهری مرتب و مناسب داشته باشید. روش های مختلفی برای بستن کراوات وجود دارد که می توانید استفاده کنید ، اما مدل گره کروات که بیشتر در موارد رسمی استفاده می شود گره ویندزور است. هنگام انتخاب کراوات دقت کنید که خیلی پهن نباشد. این مدل کرواتی برای دهه ها مورد استفاده قرار گرفته است و امروزه قدیمی شده‌اند. معمولاً عرض استاندارد کراوات 5.5 تا 6.5 است. اگر از این اندازه بیشتر یا کمتر باشد ، اصولی و پسندیده نیست. عرض بیشتر باعث چاق نشان دادن شما می شود. هنگام انتخاب گیره کراوات ، اطمینان حاصل کنید که طول نباید از عرض کراوات شما بیشتر باشد ، معمولاً اندازه استاندارد گیره کراوات 4 سانتی متر است ، اما برای کراوات های باریک 1 سانتی متر و برای کراوات های پهن، 6 سانتی متر وجود دارد. استفاده از گیره کراوات ، کراوات شما را روی بدن ثابت نگه می دارد. محل مناسب این گیره کراوات بین دکمه های 3 و 4 پیراهن است. بهتر است آن را بالاتر یا پایین تر از این محدوده نصب نکنید ، زیرا فقط باعث خراب شدن کراوات می شود. برای موارد رسمی بهتر است پوست خود را با کراوات ست کنید ، این ماده فقط باید در مجالس رسمی استفاده شود. البته اگر از نظر رنگ و نوع پارچه کنار هم قرار بگیرند بهتر است ، تنظیم آنها از نظر طراحی اصلاً اصولی و مناسب برای مراسم رسمی نیست.

جوراب مناسب

برای مناسبت های رسمی سعی کنید جوراب های ساده با رنگ های تیره بپوشید ، پوشیدن جوراب های طرح دار و رنگی به هیچ وجه مناسب چنین مراسمی نیست.

 

بهترین استایل برای افراد چاق و لاغر

استفاده از لباسهای چین دار و لایه لایه

به طور کلی لباس های چین دار و چند لایه باعث می شود که فرد کمی چاق تر از وزن فعلی خود به نظر برسد. پوشیدن لباس های چین دار و کرکی می تواند گزینه خوبی برای افراد لاغر باشد ، افراد چاق باید از پوشیدن این لباس ها خودداری کنند.

کفش پاشنه بلند

افراد لاغر باید از کفش های پاشنه بلند استفاده کنند ، استفاده از پاشنه های 5 تا 7 سانتی متری برای این افراد بسیار مناسب است ، پوشیدن کفش های پاشنه بلند برای افراد چاق ممنوع است.

انتخاب شلوار مناسب

بهتر است از شلوارهای راسته و گشاد استفاده کنید. پوشیدن شلوار لاغر می تواند بدن شما را لاغرتر نشان دهد. شما باید از شلوارهای راستت و پارچه ای یا حتی پارچه های کوتاه استفاده کنید و تا آنجا که می توانید از انتخاب رنگ های تیره در لباس خود جلوگیری کنید ، به طور کلی استفاده از شلوارهای تنگ و شلوار چسبان ورزشی را فراموش نکنید زیرا باعث کوتاهتر شدن بدن و لاغرتر نشان دادن بدن می شود ، استفاده از چنین شلواری فراتر از اصول مد است.

اگر چاق هستید ، بهتر است یک شلوار راسته و بلند انتخاب کنید. انتخاب شلوار کوتاه و تنگ می تواند شما را چاق تر ، کوتاهتر نشان دهد. رنگ های روشن برای افراد چاق ممنوع است. برای کشیده نشان داده شدن پاها و نمایش لاغرتر باید از رنگ های تیره استفاده کنید.

انتخاب کیف مناسب

استفاده از کیف های ظریف و کوچک می تواند برای سبک افراد لاغر مناسب باشد ، زنان لاغر به هیچ وجه نباید از کیف های بزرگ استفاده کنند ، این باعث می شود لاغرتر و کوچکتر از بدن خودشان به نظر برسند. اما زنان چاق باید متناسب با بدن خود کیف داشته باشند تا باعث چاقتر نشان دادن آنها نشود.

از لباس های راه راه و طرح دار استفاده کنید

به طور کلی لباس های راه راه عمودی باعث چاقتر نشان دادن افراد می شود ، بنابراین بهتر است بدنبال لباس یا حتی کت هایی باشید که دارای نوارهای عمودی باشد تا نازکی بدن شما را تا حدی بپوشاند. در این مورد نیز انتخاب رنگ های روشن بسیار مهم است ، زیرا رنگ های تیره باعث می شوند لاغرتر به نظر برسید. همانطور که گفتیم ، انتخاب یک طرح لباس نیز می تواند در این مسئله دخیل باشد و شما را چاق یا لاغرتر از حالت طبیعی نشان دهد.

اگر فرد چاقی هستید از لباس های ساده با طرح های شخصی استفاده کنید اما اگر فرد لاغری هستید از لباس های طرح دار و شلوغ استفاده کنید تا نشان دهد بدن شما از آنچه که هست پرتر است.

انتخاب لباس و مانتو مناسب

پوشیدن مانتو و لباس گشاد می تواند این باریک و لاغر بودن بدن شما را پنهان کند ، بهتر است از کت و مانتو های پانچ و گشاد استفاده کنید. لباس افراد لاغر باید یک اندازه از اندازه واقعی آنها بزرگتر باشد تا لاغر بودن اندام آنها دیده نشود. زنان چاق بهتر است لباسی متناسب با اندازه خود بپوشند ، لباس های گشاد یا تنگ نشان دهنده چاقی بیشتر باشد ، بنابراین بهتر است سایز استاندارد خود را بپوشید. به این افراد توصیه نمی شود مانتو پانچ بپوشند زیرا این نشان می دهد که افراد چاق تر از اندازه واقعی خود هستند. سعی کنید هنگام انتخاب لباس و کت از رنگ های تیره استفاده کنید ؛ استفاده از رنگ های روشن می تواند چاقتر از وزن واقعی شما به نظر برسد.
اگر چاق هستید ، لباس با الگوهای طرح دار و گل گلی باعث می شود تا کمی از حالت معمول چاق به نظر برسید. بنابراین ، راه راه های گلدار ، چین دار ، لایه ای ، عمودی ، به طور کلی طرح های شلوغ را فراموش کنید. اما می توانید از لباس هایی با خطوط افقی استفاده کنید ، در چنین لباس هایی لاغرتر به نظر می رسید.
 
 

بهترین استایل برای افراد چاق و لاغر

 

دامن بلند

دامن معمولاً می تواند نقص های بدن را پنهان کند ، اما برای این دسته از افراد چاق بهتر است از دامن های بلند و مستقیم استفاده کنید ، به هیچ وجه دنبال دامن کوتاه و جوراب شلواری نباشید ، زیرا باعث می شود بسیار فربه تر به نظر برسید. هنگام انتخاب دامن ، اگر به دنبال رنگ های تیره هستید ، بسیار مناسب تر برای شماست.
دامن می تواند پاها و اندام شما را تا حدی بپوشاند ، بنابراین بهتر است از دامن های بلند و دامن کلوش برای مراسم استفاده کنید. دامن های کوتاه و دامن های جاذب کاملاً برای زنان لاغر مناسب نیستند. اگر اندامی لاغر دارید ، می توانید با پوشیدن لباس و دامن های چین دار ، نقص های بدن را پنهان کنید و نشان دهید بدن شما پر از حد معمول است. اما به خاطر داشته باشید که چنین لباس هایی برای افراد چاق کاملاً نامناسب است و باعث فربهتر از حالت معمول می شود.

انتخاب رنگ

به طور کلی ، استفاده از رنگ های شلوغ ، رنگارنگ و زنده برای افراد چاق کار اشتباهی است. این افراد بهتر است از رنگ های تیره استفاده کنند. اگر می خواهید از رنگ های روشن استفاده کنید ، به دنبال لباس هایی با رنگ ثابت باشید که اندام شما را بسیار لاغر نشان دهد.
زنان دارای اضافه وزن و چاقی نباید از یک رنگ استفاده کنند زیرا چاقی بدن آنها بیشتر مشهود است ، بنابراین بهتر است با رنگ ها بازی کنید و از سایه های مختلف رنگ استفاده کنید تا هماهنگی رنگی زیبایی حاصل شود ، این می تواند منجر به نقص شود ، بدن خود را بپوشانید.

مردان با چه لباسی چاق یا لاغر به نظر می رسند؟

استفاده از کلاه

مردان کوتاه قد و اندام های چاق می توانند از کلاه استفاده کنند. استفاده از کلاه علاوه بر پوشاندن کوتاهی قد می تواند لاغرتر از آنچه که هست به نظر برسید. برای افراد چاق ممکن است کلاه های ساده یا کلاه هایی با نوارهای عمودی جواب دهند.

کراوات پهن

بهترین انتخاب برای افراد چاق استفاده از کراوات پهن است. اگر از کراوات محکم با بدن خود استفاده کنید ، بدن چاق نخواهد بود ، اما اگر از کراوات نازک استفاده کنید ، چاقی شما را بیشتر  نشان می دهد.

جواهرات و ساعت ها

افراد چاق باید از جواهرات و ساعت های بزرگ استفاده کنند ، استفاده از لوازم ظریف برای افراد چاق اصلاً چیز زیبایی نیست و باعث پاق دیده شدن بیشتر آنها می شود.

سایز مناسب لباس و شلوار

بهتر است لباس یا شلواری که می خرید اندازه اندام شما باشد ، اگر لباسی به اندازه خود بپوشید ، اندام شما به طور معمول دیده می شود. پوشیدن لباس تنگ ، اگر چاق هستید ، چاقی باعث می شود بیشتر در معرض دید عموم قرار گیرید.

کت‌ اپل دار

افراد لاغر از کت های اپل دار استفاده می کنند تا چهارشونه تر و خوش فرم تر به نظر برسند که این انتخاب بسیار اشتباهی است. زیرا این کت ها نه تنها باعث می شوند که شما خوش لباس تری به نظر برسید بلکه ظاهر آراسته و خوش پوش شما را نیز از بین می برد. بنابراین بهتر است از کت هایی استفاده کنید که اندازه بدن شما باشد.

رنگ لباس

افراد چاق باید پیراهن سفید بپوشند. پوشیدن پیراهن سفید با شلوار راسته مشکی می تواند لاغرتر از آنچه که هست به نظر برسید.امیدواریم با مطالعه این مقاله به بهترین نوع و نحوه پوشش برای خودتان پی برده باشید. خوشحال می شویم در ادامه نظرات خود را درباره بهترین استایل برای افراد چاق و لاغر بیان کنید.

منبع : b2n.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *