ترفندهای مراقبت از پارچه

نحوه استفاده از اتو پرس بخار

راهنمای استفاده از اتو پرس بخار

راهنمای استفاده از اتو پرس بخار

داشتن لباس مرتب و اتو کشیده برای اکثر افراد مهم است. همه دوست دارند در جامعه در بهترین حالت خود باشند. مسئله مهمی که باید به آن توجه شود ، اطمینان از اتوکشی مناسب لباس است. بعضی اوقات ، مهم نیست که چقدر تلاش می کنید. به هر حال لباس های شما چروک می شود. از بین بردن چین و چروک برخی از پارچه ها به کمی تلاش اضافی نیاز دارد و اتو کشیدن باید به آرامی و کارآمد انجام شود. در ادامه مطلب در مورد دستگاه اتو پرس بخار می خوانید.
به جای اینکه دائماً به خشکشویی بروید ، خرید اتوی بخار که ابزاری کاربردی است به شما امکان می دهد اتو را خودتان انجام دهید. استفاده از این دستگاه دقیقاً مانند اتوهای خانگی معمولی است. با این وجود ، قدرت بخار بالاتر این دستگاه در طولانی مدت باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شود.
اتو بخار جدا از کارایی ، به حفظ یکپارچگی و شکل پارچه ، به ویژه پیراهن کمک می کند. آموزش ما جزئیات مربوط به راهنمای استفاده از اتو پرس بخار را در هر مرحله ارائه می دهد. پس از خواندن این آموزش ، دیگر نیازی نیست که برای کارهای کوچک که می توانید در خانه انجام دهید ، به خشکشویی بروید. بهترین قسمت در مقاله ما این است که به شما می آموزد چگونه مراحل اتو را به صورت حرفه ای انجام دهید. 

اتوهای پرس بخار چگونه کار می کنند؟

اتو پرس بخار از ترکیب فشار و بخار استفاده می کند. هدف از استفاده از بخار روی لباس نرم کردن پارچه و سهولت کار اتوکشی است. در واقع ، فشار زیاد باعث می شود تا چین و چروک به راحتی برطرف شود و گرمای بخار باعث خشک شدن سریع پارچه می شود. در دستگاه اتو بخار از بالا فشار وارد می شود و از پایین بخار آزاد می شود.

نکات ایمنی برای استفاده از دستگاه اتو پرس بخار

 • دستگاه اتو بخار را روشن نگذارید.
 • استفاده از اتو بخار هنگامی خطرناک است که هر یک از اجزای سازنده آن مانند سیمهای آن به درستی کار نکند.
 • وسایل دیگری به غیر از لباس زیر آن قرار ندهید.
 • توصیه می شود که اجازه دهید اتو بخار خود حدود 30 دقیقه تا یک ساعت خنک شود.
 • در صورت آزاد شدن بخار ، نگه داشتن دستگاه در مجاورت پوست یا چشم خطرناک است زیرا ممکن است باعث سوختگی شود.
 • قبل از کار با اتو بخار ، اطمینان حاصل کنید که کاملا با آب پر شده است.
 • استفاده از دستگاه ولتاژ بالا دیگر در همان مدار اتو امکان اضافه بار مدار را افزایش می دهد.
 • برای اتو بخار توصیه می شود به جای آب معمولی از آب مقطر استفاده کنید.
 • قبل از استفاده از اتو بخار ، اطلاعات برق روی برچسب راهنما را کاملاً بخوانید تا مطمئن شوید دستگاه شما با منبع تغذیه شما متناسب است.
 • قبل از شروع کار با دستگاه ، دستورالعمل ها را با دقت بخوانید تا تمام قسمت های دستگاه اتو بخار خود را به خوبی بشناسید.

نکاتی برای استفاده از دستگاه اتو پرس بخار

اول از همه نوع پارچه ای را که می خواهید اتو بزنید مشخص کنید و دما را متناسب با آن انتخاب کنید. به طور کلی بهتر است برای اتو کشیدن پارچه های ظریف تر از درجه حرارت پایین تری استفاده کنید ، زیرا دمای بالا می تواند به نایلون و ابریشم آسیب برساند. با فشار دادن دکمه بخار ممکن است در هنگام بسته شدن دستگاه آسیب ببیند. قبل از فشار دادن دکمه بخار ، صفحه اتو را در حدود 75 میلی متر بالاتر از صفحه اتو دیگر نگه دارید تا نتیجه بهتری بگیرید. با پایین آوردن صفحه اتو روی پارچه لباس های خود را صاف کنید. قبل از بلند کردن ، صفحه را 6-10 ثانیه نگه دارید. این کار را تکرار کنید تا پارچه نرم و بدون چین و چروک شود.

طرز استفاده از دستگاه اتو پرس بخار

نحوه استفاده از اتو بخار پرس

دستگاه اتوی پرس-بخار امروزه بسیار محبوب هستند و شما باید بدانید که چگونه از آنها استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. بهتر است دستگاه خود را روی یک سطح صاف تنظیم کنید و اگر آن را روی سطح لغزنده یا صیقلی قرار داده اید ، حتما پایه را با پارچه بپوشانید تا استفاده از آن ایمن تر شود. پس از باز کردن قفل ، باید آن را روشن کرده و یک دقیقه یا بیشتر صبر کنید تا کاملا گرم شود. به همان روشی که دما را برای اتوی معمولی خود تنظیم می کنید ، باید میزان گرمای مورد نیاز را با توجه به پارچه ای که می خواهید اتو کنید تنظیم کنید.
برای رسیدن به بهترین نتیجه ، با پاشیدن آب با بطری اسپری آب ، لباس یا ملحفه خود را مرطوب کنید. اگر لباس های خود را با دستگاه اتو بخار اتو کنید متوجه خواهید شد که لباس شما فقط در نیمی از زمان مورد نیاز برای اتوکشی منظم آماده پوشیدن است. همچنین ، یک فشار بخار فشار قوی 5 برابر بیشتر از اتوهای معمولی فشار وارد می کند و در نتیجه ظاهر نرم تری ایجاد می شود. با این حال ، همانطور که باید دستورالعمل استفاده از هر وسیله جدیدی را خریداری کنید ، بهتر است همین کار را برای اتو بخار خود نیز انجام دهید. با این کار می توانید به درستی از این دستگاه استفاده کرده و عمر دستگاه را افزایش دهید.

رفع چین و چروک لباس با استفاده از دستگاه اتو پرس بخار

در اینجا مراحل موفقیت در اتو کردن لباس با اتو پرس بخار وجود دارد:
 • صفحه بخار را حدود 3 اینچ بالاتر از صفحه اتو پایین بیاورید.
 • دکمه بخار را فشار دهید ، که معمولاً در کنار دسته قرار دارد. (موقعیت این دکمه بسته به طرح متفاوت است.)
 • چند دقیقه صبر کنید و دوباره دکمه بخار را فشار دهید
 • سپس صفحه پرس را برای چند ثانیه روی لباس پایین آورده و سپس آن را به سمت بالا بلند کنید.

مراحل بالا را تکرار کنید تا زمانی که از نتیجه نهایی راضی باشید.

اتوی پیراهن حرفه ای با دستگاه اتو پرس بخار

برای اتو کشیدن پیراهن یا بلوز خود باید قسمت های مختلف لباس خود را جداگانه اتو کنید. اول از همه ، با آستین شروع کنید. آستین پیراهن شما کاملاً در فضای صاف اتوی بخار شما قرار می گیرد. با اتو کشیدن هر قسمت ، پیراهن را به سمت خود بکشید. آخرین بخشی که باید اتو شود یقه است.

اتو شلوار حرفه ای ، دستگاه اتو پرس بخار

شلوار در سبک های مختلف و با انواع مختلف پارچه ساخته می شود. با این حال ، روش دیگری برای اتو کردن آنها وجود ندارد. هنگامی که یک قسمت از شلوار را اتو کردید ، آن را به سمت خود بکشید تا قسمت بعدی اتو شود. یک بالشتک کوچک روی دکمه ها قرار دهید تا از آنها محافظت شود. از کمر شلوار شروع کنید و اتو را تا جایی که از نتیجه راضی نباشید ادامه دهید. اگر شلوار شما زیپ دار یا گلدوزی شده است ، آنها را روی صفحه قرار دهید و درزهای آن به سمت پایین باشد تا از آسیب دیدن مناطق ظریف جلوگیری کند. هر نیم شلوار را باید کم کم اتو کنید ، مگر اینکه همه یک باره روی صفحه قرار بگیرند.

نحوه اتو کردن انواع پارچه ها

همانطور که دستورالعمل های مختلفی برای شستن لباس های مختلف وجود دارد ، اتو کشیدن آنها نیز از قوانین مختلفی پیروی می کند ، بنابراین قبل از اتو کشیدن حتما برچسب پارچه را بخوانید. پارچه هایی که ترکیبی از اکریلیک و پشم هستند به فشار زیادی احتیاج ندارند یا فشار دادن آنها زمان زیادی لازم ندارد. علاوه بر این ، لباس بافتنی فشار زیادی نیاز ندارد و میزان حرارت اتو این الیاف کم خواهد بود و به بخار نیاز نیست.
برای اتو کردن لباس های جین ، باید آنها را با آب بپاشید تا نرم شوند. همچنین اتو کشیدن این نوع پارچه ها به فشار بیشتری نسبت به پارچه های دیگر نیاز دارد. برای جلوگیری از کشش ناخواسته روی پارچه های الاستیک ، باید هنگام اتو آنها را محکم بگیرید. هنگام اتو کشیدن پارچه های ظریف ، ممکن است لازم باشد که یک لایه از پارچه سفید تمیز را بین پارچه اصلی و صفحه اتو به عنوان محافظ قرار دهید.
برای پارچه های دارای زیپ پلاستیکی یا دکمه ای باید توجه داشت که هنگام اتو کردن آنها ذوب نشوند. در صورت امکان ، پارچه را زیر و رو کنید و قبل از اتو کردن دکمه / زیپ را با یک پد بپوشانید. برای از بین بردن چین و چروک های لجبازی پارچه های خود ، قبل از اتو کشیدن پارچه ای مرطوب بر روی پارچه اصلی خود قرار دهید. پس از اتوکشی ، دستگاه خود را از منبع تغذیه جدا کرده و اجازه دهید کاملاً خنک شود. اتوی بخار خود را همیشه در جای خشک و خنک نگه دارید.

 

تفاوت بین اتو بخار پرس و اتوی معمولی

اتوهای خانگی / معمولی برای تولید بخار به آب احتیاج دارند و برای اتوکشی به میز اتو نیز احتیاج دارند. برای از بین بردن چین و چروک های لباس ، باید صفحه فلزی یا سرامیکی گرم شده را روی پارچه فشار دهید. این زمان بر است و ممکن است دشوار باشد و اینکه شما باید اتو را به صورت دستی روی لباس ها جابجا کنید ، به این معنی است که باید انرژی زیادی صرف کنید.
اگر می خواهید کار خود را راحت تر کنید ، می توانید با ارتقا اتو معمولی به اتو بخار ، سرعت اتو را افزایش داده و سهولت حرکت را افزایش دهید. اگر می خواهید لباسهای زیادی اتو بزنید ، به احتمال زیاد قبل از اتمام اتوکشی لباس ، مخزن آب اتو معمولی خالی خواهد شد، بنابراین مجبورید آن را دوباره پر کنید.
بیشتر اوقات ، بعد از اتوکشی با این نوع اتو ، هنوز چین و چروک روی پارچه باقی می ماند و کار شما ناقص به نظر می رسد. اگرچه ممکن است این نوع اتوها کوچک به نظر برسند ، اما در واقع انتخاب اتوی معمولی فضای بیشتری از آنچه تصور می کنید را اشغال می کند زیرا این نوع اتوها باید با یک صفحه اتو همراه باشند. اتو پرس بخار سطح صاف و بزرگی دارد که باعث صاف شدن لباس می شود. این نوع اتوها تنظیمات مختلفی دارند و به شما امکان می دهند بهترین درجه حرارت را برای انواع پارچه هایی که اتو می زنید انتخاب کنید.

مزایای اتو پرس بخار

اتو پرس های بخار 20 تا 30 پوند وزن دارند اما مانند صفحه اتو جمع و جور هستند. این اتو دارای برخی از ویژگی های ایمنی است که اطمینان می دهد شما هیچ لباسی را نمی سوزانید. به عنوان مثال یک ویژگی خاموش شدن خودکار و هشدار دهنده هایی است که به شما می گویند چه زمانی اتوکشی لباس شما به اتمام رسیده است.
در مقایسه با اتوهای معمولی ، مخزن اتوی بخار پرس 10 اونس آب نگه می دارد. این اجازه می دهد تا لباس های بیشتری قبل از پر کردن مخزن، اتو شود. شلوار و پیراهن با این دستگاه راحت تر اتو می شود زیرا پایین و بالای دستگاه پرس بخار یک اندازه است. انواع پارچه ها را می توان روی سطح تفلون این نوع اتو قرار بگیرند و هیچ پارچه ای به آن نمی چسبد.

سرانجام اتو پرس بخار بهتر است یا اتو‌های معمولی؟

اتو پرس بخار باعث صرفه جویی در وقت شما می شود. اتوهای معمولی ارزان ترند ، اما اتوهای بخار ارزش سرمایه گذاری را دارند. شما مبلغ بالاتری پرداخت می کنید اما این سرمایه گذاری در بلند مدت به سود شما خواهد بود. اتوهای معمولی معمولاً با گذشت زمان سطح سرامیک خود را از دست می دهند و باعث سوختن لباس می شوند. اتو بخار می تواند ظریف ترین پارچه ها را نیز اتو کند. اگر می خواهید با هزینه کمتری بهترین نتیجه اتو را بگیرید. این نوع اتو بهترین گزینه برای شما خواهد بود.
امیدواریم مقاله راهنمای استفاده از اتو پرس بخار مشکل شما را رفع کند. خوشحال می شویم تجربیات خود را در زمینه استفاده از اتو پرس بخار و نحوه‌ی استفاده آن با ما به اشتراک بگذارید.

 

منبع: v.ht

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *