ترفندهای مراقبت از پارچه

برطرف کردن نخ کش شدن لباس

نخ کش شدن لباس

علت نخ کش شدن پارچه و لباس :

دلیل نخ کش شدن هر لباسی را باید در جنس پارچه لباس جستجو کرد. این بدان معناست که اگر پارچه دارای تار و پود ظریفی مانند ساتن ، حریر و ژرسه باشند ، چون پارچه نرم و حساس است به راحتی نخ کش  می شود.
از طرف دیگر ، هرچه بافت پارچه قوی تر باشد ، استحکام پارچه بهتر است. به عنوان مثال ، پارچه ترگال معمولی دارای استحکام بیشتری نسبت به پارچه بافته شده است.
برای خرید پارچه مانتویی کلیک کنید.
یکی دیگر از عوامل نخ کش شدن پارچه و لباس  را می توان در زائده های فلزی زیپ ، کمربند در لباس یافت. در برخی موارد ، الیاف لباس کارگران هنگام تماس با قسمتی از دستگاه نخ کش می شود. در فروشگاه ها ، سبدهای خرید نیز باعث  نخ کش شدن لباس می شود.
هنگام دوختن برخی از لباس ها نیز ممکن است پارچه نخ کش  شود یا جای سوزن در پارچه باقی بماند. در این زمان ، خیاط باید از یک سوزن نازک مانند سوزن شماره 11 استفاده کند.
چگونه پارچه نخ کش شده را درست کنیم

چگونه پارچه نخ کش شده را درست کنیم

برطرف کردن نخ کشی لباس و پارچه:

در ابتدا ، باید قسمت نخ کش  را از ابتدا تا انتها و به آرامی روی با ناخن روی آن بکشید. اگر نخ تک کشیده شده است ، نخ باید با قیچی یا بشکاف بریده شود. البته این کار به مهارت و دقت نیاز دارد زیرا امکان برش لباس وجود دارد. اگر نخ ها کوتاه هستند و تعداد آنها زیاد است ، باید از ژیلت برای حذف آنها استفاده کنیم. اگر لباس از چسب نخ کش شده است ، تنها راه استفاده از تیغ است ، زیرا تعداد نخ ها بسیار زیاد است. اگر لباس دارای زیپ است ، برای جلوگیری از نخ کش شدن آن لازم است لباس را در کیسه های پارچه ای بگذارید یا با دست بشویید.

نخ کش شدن روسری

سوزن اغلب برای بستن روسری و شال در سبک های مختلف استفاده می شود. توجه داشته باشید که نباید از هیچ نوع سوزنی استفاده کنید ، به عنوان مثال ، برای بستن روسری به سبک لبنانی و ترکی از سوزن ته گرد استفاده می شود ، اما با سوزن معمولی و آهسته نمی توانید این کار را انجام دهید. برای شال و روسری به سوزن مخصوص نیاز دارید. این سوزن ها بسیار بلندتر ، نازک تر و تیزتر از سوزن های معمولی هستند که به راحتی به روسری می چسبند.
توجه: هنگام خرید سوزن برای بستن روسری و شال ، مطمئن شوید که سوزن برآمده و زنگ نمی زند. زیرا برآمدگی و زنگ زدگی روی سوزن روسری را نخ کش  می کند.
یکی دیگر از عواملی که می تواند به بافت روسری و شال شما آسیب برساند ، گیره ها و گل سرهای پلاستیکی دندانه دار است. استفاده از این نوع گل سر برای جمع آوری موهای زیر روسری به هیچ وجه توصیه نمی شود زیرا نه تنها روسری با گذشت زمان نخ کش  به نظر می رسد ، بلکه باعث می شود روسری بد شکل به نظر برسد. سعی کنید از اکستنشن مو و بافت مو برای جمع آوری موهای خود زیر روسری یا شال استفاده کنید.
همه زنان روسری های متنوعی در کمد خود دارند و هزینه زیادی برای آنها پرداخته اند و نمی خواهند با نخ کش  و رنگ پریده شدن از زیبایی آنها کاسته شود. خانم ها ، توجه داشته باشید که 3 دلیل اصلی روسری نخ کش  لباس های گلدوزی شده ، ناخن های شکسته و سنگ انگشتر هستند. اگر می خواهید از آسیب جلوگیری کنید ، بهتر است وقتی از روسری گران قیمت خود با ملیله دوزی استفاده می کنید ، از روسری خود مراقبت کنید. همچنین ، در چنین مواردی ، حتماً ناخن های خود را بررسی کنید تا روسری شما را نخ کش نکند. در نهایت ، هنگام خرید انگشتر ، از انگشترهای نگین تیز و بریده خودداری کنید.

نخ کش شدن لباس در لباسشویی

نخ کش شدن لباس در لباسشویی

چگونه نخ کش های لباس را از بین ببریم و علت نخ کش شدن لباس این است که به یک جسم تیز گیر می کند اکثر لباس های با پارچه های نازک این مشکل را دارند. حالا ممکن است این اتفاق در لباسشویی رخ داده باشد. اگر این اتفاق در لباسشویی می افتد ، باید بررسی شود که دلیل این امر این چیست؟
در بسیاری از مواقع ممکن است این اتفاق در ماشین لباسشویی رخ دهد. خوب ، چرا لباسشویی لباس های ما را نخ کش  می کند؟ آیا شیء تیزی درون ماشین لباسشویی گیر کرده است، بنابراین اولین کاری که باید انجام دهید این است که داخل ماشین لباسشویی را بررسی کنید تا مطمئن شوید هیچ شیء تیز در داخل آن وجود ندارد و لبه ها تیز نیستند.
اگر ماشین لباسشویی شما این مشکل را داشت ، می توانید آن را تعمیر کنید. ممکن است لباس های خود را با کمربندی که لبه تیز دارد داخل ماشین لباسشویی انداخته باشید.
اگر لباستان پارچه نازکی دارد و آن را داخل ماشین  لباسشویی با دور سریع خشک کنی، دچار نخ کش شدن می شود بنابراین توصیه می شود لباس با پارچه ی نازک را همزمان با لباس های ضخیم داخل ماشین لباس شویی نیاندازید که مجبور نشوید، از دور تند استفاده کنید.
روسری و لباس نقش مهمی در مد زنان دارند ، اما گاهی مسائل بی اهمیت مانند تبدیل شدن و درخشیدن نخ کش  بسیار ناراحت کننده است. در این مقاله ، ما سعی کردیم راهکارهایی را برای جلوگیری از تبدیل شدن به نخ کش نشدن به شما آموزش دهیم ، امیدواریم در این زمینه توانسته باشیم کمکی کرده باشیم.
منبع : is.gd , bit.ly , tinyurl.com
ترمیم نخ کش شدن چادر ، از بین بردن نخ کش چادر ، رفع نخ کش شدن پارچه حریر ، ترمیم نخ کش شدن چادر ، نخ کش شدن ساتن ، رفع نخ کش شدن روسری ، چگونه چادر نخ کش شده را درست کنیم ، راه حل برای نخ کش شدن لباس ، علت نخ کش شدن لباس در لباسشویی ، نخ کش شدن چادر کن کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *