پارچه شناسی

نکات مهم انواع کالای خواب

بهترین کالای خواب

نکات لازم برای خرید انواع سرویس خواب 

یک جمله معروف وجود دارد که می گوید یک روز خوب از شب قبل شروع می شود. کالای خواب محصولی است که ممکن است 1/3 از عمر خود را در آن سپری کنید. در طول روز ، حوادث مختلف ، خوب یا بد ، احساس خوب یا بد ، در نهایت منجر به خواب شبانه می شود. وقتی خواب آرام روی تشک و بالش نرم را تجربه می کنید ، می تواند استرس و فشارهایی را که در طول روز متحمل شده اید جبران کند. انواع مختلفی از کالاهای خواب در بازارها و فروشگاه های مختلف پارچه وجود دارد که باید آنها را با دقت انتخاب کنید. می توان گفت که خواب خوب و راحت یکی از مهمترین عوامل در ادغام ذهن و سلامت است.
درست است که کاربرد اصلی کالاهای خوابیدن خواب راحت و خنک یا گرم است ، اما همه شما می دانید که برای خانم های خانه دار ، دکوراسیون و طراحی سرویس خواب نیز بسیار مهم است. این انتخاب باید مطابق با دکوراسیون اتاق باشد. کالای خواب راحت، انواع مختلفی دارد از جمله تختخواب ، پتو ، ملحفه ، بالش ، تشک و لحاف. هر یک از این محصولات متریال و طرح متفاوتی دارند.

برای خرید پارچه کالای خواب می توانید کلیک کنید.

 

 

تاریخچه کالا خواب

یک شی تشک مانند 77000 سال پیش در یک پناهگاه صخره ای در آفریقای جنوبی پیدا شد. این جسم حدود 90 سانتی متر (عرض) ، 180 سانتی متر (طول) و 30 سانتی متر (ارتفاع) است و مواد آن کاه و گل سرخ است. آنها برای دفع حشرات از برگ و چمن برای ملافه استفاده کردند. حدود 3400 سال قبل از میلاد در مصر باستان ، فرعون های مصر تخته های خود را برای محافظت از خود در برابر مارها و سایر حیوانات ، بالای سطح زمین بلند کردند. این در حالی است که مردم فقیر شهر روی برگها خوابیده بودند. در مصر ، ورق ها نمادی از خلوص و نور هستند.

انواع کالاهای خواب

کالاهای خواب مجموعه کالاها و پارچه هایی است که هنگام خواب همراه شما هستند. این کالاها به قسمتهای مختلفی تقسیم می شوند که هر یک از آنها می تواند برای ما مهم باشد و لازم است هنگام خرید کالای خواب با آنها آشنا شویم.

سرویس روتختی

تنوع سرویس روتختی در تختخواب بسیار زیاد است زیرا هر روز ، طرح های مدرن و بهتر جای طرح های قبلی را می گیرند. این قسمت از محصول خواب بسیار مهم است. سرویس خواب شامل روکش بالش ، ملحفه ، کوسن و لحاف است. همانطور که گفته شد ، اولین قدم در انتخاب روتختی ، رنگ و مدلی است که می تواند به اتاق جان ببخشد.
روتختی انواع مختلفی دارد که با توجه به نام دلخواه نامگذاری می شود. اصولاً این نام‌گذاری‌ها از نظر ظاهری یا مناسب هستند ، به عنوان مثال نام‌گذاری‌ روتختی عروسی فقط به همین مناسبت است. اما روتختی های تزئینی زیرا از روتختی به عنوان چیدمان و دکوراسیون استفاده می شود.
کاربرد روتختی تزئینی در انواع محصولات خواب بیشتر برای محافظت و نگهداری روتختی است که در طول روز استفاده می شود. از این روتختی ها بر اساس طرح و رنگ آن برای تزئین دکوراسیون و چیدمان اتاق استفاده می شود.

سرویس خواب

بالش در کالاهای خواب

وقتی صحبت از بالش می شود ، حساسیت های همه شروع می شود. بالش باید مناسب شما باشد زیرا سر و گردن روی آنهاست. برخی باید روی بالش های نرم و دیگران روی بالش های سخت بخوانند. اهمیت این امر این است که هنگامی که با بالشی متفاوت از بالش خود می خوابید ، هنگام برخاستن متوجه تفاوت خواب خود خواهید شد. بیشتر سردردها و گردن درد در هنگام خواب می تواند به دلیل انتخاب اشتباه بالش باشد. بالش انواع مختلفی دارد.

بالش مناسب خواب

بالش پر

تنها موردی که بالش پر را انتخاب نمی کنید حساسیت پوست به پر است زیرا این مدل ها بسیار نرم و خنک هستند و می توانند خواب راحتی را برای شما ایجاد کنند.
بالش الیافی یا پلی استر
همانطور که از نام آن مشخص است ، این نوع بالش از الیاف و پلی استر ساخته شده است که آلرژی های پوستی را کاهش می دهد. شما می توانید در انتخاب انواع محصولات خواب از این مدل استفاده کنید.

بالش فوم

از انواع محصولات خواب می توان به بالش های کف دار اشاره کرد که طبی هستند. این بالش ها به خوبی شکل سر و گردن را دارند. این بالش ضد حساسیت است.

کوسن

کوسن موجود در محصول خواب از نظر شکل و ظاهر مانند بالش است که ممکن است از پشم یا پلی استر پر شود. از کوسن ها بیشتر برای تزئین خانه و اتاق استفاده می شود. همچنین می توانید روکش کوسن خود را مطابق با سلیقه خود انتخاب کنید. در اصل بخشی از محصول خواب شماست.

برای آشنایی با پارچه لباس خواب کلیک کنید.

لحاف

لحاف نوعی کالای خواب است که احتمالاً در تمام طول سال از آن استفاده خواهید کرد. بنابراین برای انتخاب آن باید حساسیت بیشتری داشته باشید. توجه به مواد و کیفیت پارچه یکی از اصولی است که باید رعایت کنید.

تشک

تشک برای انواع کالاهای خواب قسمت اصلی سرویس خواب است. نرمی ، استحکام ، مواد و مدل برخی از عواملی هستند که باید مورد توجه قرار گیرند. تشک انواع مختلفی دارد که می تواند تشک فنری ، تشک اسفنجی ، تشک بادی ، تشک آب و تشک لاتکس باشد.

تشک فنری

از زمان های بسیار قدیم تشک فنری طرفداران خود را داشته و از آن استفاده می شده است. فنر لطافت بسیار خوبی به تشک می دهد و همین امر تقاضای آنها را خوب می کند. یکی از مشکلاتی که می تواند شما را از خرید این مدل دلسرد کند ، صداهای مختلفی است که با گذشت زمان ایجاد می شوند.

تشک اسفنجی

همانطور که از نام آن پیداست ، یک اسفنج در سراسر آن وجود دارد و شما هیچ فنری در آن نمی بینید. لرزش در این نوع تشک ها بسیار کم است که استراحت راحتی را برای شما ایجاد می کند.

تشک لاتکس

این مدل تشک دارای انعطاف پذیری مناسب و خوبی است. این مدل پارچه ای لاتکس باعث کاهش فشار بر روی شانه ها ، کمر و مفاصل می شود.

ملحفه

کالاهای خواب دارای قسمت مهمی به نام ملحفه هستند که برای بالش ، لحاف ، روتختی ، تختخواب و … مورد استفاده قرار می گیرد. اولین خاصیت ملحفه این است که باید نرم و لطیف باشد. از آنجا که ملحفه ها پراستفاده هستند ، نباید هنگام شستشو کیفیت و رنگ خود را از دست دهند.

انواع پارچه سرویس خواب

در اینجا مدل انواع سرویس خواب یا طرح ها و نقش های مختلف در انتخاب شما تأثیری نخواهد داشت. انواع پارچه کالای خواب است که باعث می شود شما بیشتر با کالاهای پارچه ای استفاده شده در این محصولات آشنا شوید. انتخاب مدل مربوط به سلیقه است اما جنس پارچه می تواند کمی از سلیقه خارج شود. پوست شما تمام مدت که در رختخواب هستید با جنس تماس دارد. این باید برای شما بسیار مهم باشد زیرا پارچه ها به راحتی باعث حساسیت به پوست شما شده و خواب راحت و آرام شما را از بین می برند.
همچنین باید در مورد تمیز کردن پارچه اطلاعات کسب کنید. شما باید بدانید که پارچه تختخواب شما چه پارچه ای است تا در صورت آلودگی و مواردی از این دست ، چگونه آن را بشویید. در ادامه توضیح مختصری در مورد انواع پارچه کالاهای خواب آورده ایم.

انواع کالای خواب

کالای خواب پنبه ای

پنبه در تختخواب و لباس بسیار محبوب است. مواد آن ظریف است و نگهداری آن نیز بسیار آسان است. اگر به پول زیادی برای کالاهای خواب نیاز ندارید ، پارچه پنبه ای می تواند گزینه خوبی باشد.

کالای خواب ابریشمی

پارچه ابریشم همیشه یکی از گرانترین پارچه های موجود در بازار بوده است. این پارچه بسیار لوکس و بسیار نرم است اما نگهداری آن در مقایسه با پارچه های دیگر کمی دشوار است. نکته ای که باید بخاطر بسپارید آلرژی است. اگر مطمئن هستید که به این پارچه حساسیت پوستی ندارید ، آن را برای انواع محصولات خواب مورد نیاز خود استفاده کنید.

کالای خواب پلی استر

پارچه پلی استر برای کالاهای خواب ویژگی های خاص خود را دارد. این پارچه در برابر لکه ها بسیار مقاوم است اما نرمی زیادی از خود نشان نمی دهد. اصولاً این مدل 100٪ پلی استر خالص نیست و می تواند با سایر الیاف ترکیب شود.

کالای خواب کتانی

اگر می خواهید پارچه کتان را انتخاب کنید ، باید بدانید که بیشتر برای فصول گرم از آن استفاده می شود. همچنین این پارچه ها به راحتی چروک می شوند.

کالای خواب تنسل

تانسل یکی از پارچه های مورد استفاده در انواع کالاهای خواب است که بد نیست بدانید ، از درخت اکالیپتوس تولید می شود. این پارچه مخصوص کسانی است که محیط را دوست دارند. همچنین ضد باکتری است.

ابعاد کالای خواب چه اندازه باید باشد؟

گاهی اوقات آنقدر در مدل و جنس کالای خواب مورد نظر خود غرق می شوید که زیاد به اندازه آن توجه نمی کنید. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بالش انتخابی شما به سختی در روبالشی قرار گیرد. همین اتفاق در مورد روتختی ای که برای تشکی خریداری شده که برای تشک خیلی کوچک است یا از جای خود افتاده است ، اتفاق می افتد.
قبل از خرید باید ابعاد تشک و بالش مورد نظر خود را بدانید تا دچار این مشکلات نشوید. هر مدل تشک دارای دو ویژگی است : اندازه ابعاد و مدل
اندازه تشک شاید در ذهن ما آسان نباشد اما با دانستن مدل تشک خود می توانید به راحتی اندازه مورد نیاز را خریداری کنید.

انواع مدل تشک بر اساس اندازه

  • نوزادی : 100 * 150
  • یک نفره نوجوان : 160 * 220
  • نوجوان یک و نیم نفره : 160 * 220
  • دونفره دابل : 200 * 220
  • دونفره کویین : 200 * 220
  • دونفره کینگ : 200 * 220
  • دونفره سوپرکینگ : 220 * 240
منبع : gg.gg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *