راهنمای دوخت

چرا چرخ خیاطی پارچه ریون نمیدوزه

چرا چرخ خیاطی پارچه ریون نمیدوزه
حتماً تا به حال برای شما پیش آمده است که می خواهید پارچه کشی را بدوزید و در دوخت آن با چرخ مشکل دارید. برخی می گویند چرخ خیاطی من پارچه نمی دوزد و یا چرا چرخ خیاطی پارچه ریون نمیدوزه . ای کاش یک مارک خاص از ماشین خریداری کرده بودم. همه چرخ ها قابلیت دوخت پارچه های کشسان را دارند ، فقط باید یک سری نکات را رعایت کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

برای مشاهده پاسخ سوال چرا چرخ خیاطی پارچه را نخ کش میکند کلیک کنید.

نکات لارم برای دوخت پارچه های کشی

  1. سوزن چرخ را عوض کرده و از سوزن مخصوص برای دوخت پارچه های کششی استفاده کنید. سوزن برای دوخت پارچه کشی  را سوزن ژرسه دوزی یا سوزن سرآبی یا سوزن سرسوخته می نامند.
  2. بهتر است از قرقره های پلی استر استفاده کنید. این قرقره ها خود به خود الاستیک هستند و انعطاف پذیری بیشتری نسبت به قرقره های معمولی دارند ، بنابراین پس از دوخت ، وقتی لباس کشی را می پوشید و لباس در بدن کش پیدا می کند ، نخ پاره نمی شود.
  3. درجه دوخت را روی درجه های پایین تنظیم کنید.
  4. میزان کشش نخ را کمی افزایش دهید. ما نمی توانیم این درجه را به شما بگوییم زیرا برای چرخ های مختلف متفاوت است. برای اینکه بدانید چه درجه ای برای چرخ شما مناسب است ، یک تکه پارچه بردارید و با رعایت تمام نکاتی که در مورد دوخت پارچه گفته می شود ، پارچه را بدوزید و به تدریج میزان کشش نخ را تغییر دهید تا بتوانید درجه مناسب تنظیم کنید.
  5. بهتر است از بخیه های معمولی استفاده نکنید ، بلکه نوع دوخت را روی زیگزاگ قرار دهید و با زیگزاگ تمام درزها را بدوزید.
  6. اگر بعد از انجام تمام نکات فوق موفق به دوخت مجدد پارچه نشدید ، این بار یک تکه چسب ضخیم برای نقاشی را زیر پایه قرار دهید.
  7. اگر هنوز احساس می کنید دوخت پارچه به خوبی انجام نشده است ، از یک لایه نایلون استفاده کنید و مطمئن باشید مشکل شما حل خواهد شد.

آموزش ریون دوزی

چطوری میشه لبه های پارچه ریون رو دوخت زیگزاگ زد؟
برای دوخت پارچه های ریون ، بهتر است از سوزن ریون دوزی با ته آبی استفاده کرد.
چرا هنگام دوخت پارچه ریون ، نخ جمع می شود؟
برای دوخت پارچه ریون ، بهتر است از سوزن مخصوص ریون دوزی استفاده کرد. پس از آن ، فقط باید کشش نخ را تنظیم کرد.
برای دوخت خوب پارچه های ریون ، طول دوخت ، عرض دوخت و کشش نخ چقدر باید باشد؟
طول و عرض دوخت به سلیقه شخص است، در صورت عدم دوخت مناسب، میتوان هنگام دوخت از یک تکه روزنامه در زیر پارچه استفاده کرد. سپس به راحتی می توان با خیساندن روزنامه آن را جدا کرد.
از این که مقاله را مطالعه کردید از شما سپاسگزاریم خوشحال می شویمم تجربیات خود را در زمینه دوخت پارچه های کشی و ریون و همچنین پاسخ سوال چرا چرخ خیاطی پارچه ریون نمیدوزه با ما به اشتراک بگذارید.
منبع : tinyurl.com , v.ht , cutt.ly
آموزش ریون دوزی ، اموزش دوخت لباس با پارچه کشی ، سوزن ریون دوزی چرخ صنعتی ، چرا چرخ خیاطی پارچه ریون نمیدوزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *