ترفندهای مراقبت از پارچه

تکنیک های نقاشی روی پارچه

نقاشی روی پارچه
یادگیری نقاشی روی پارچه به ما کمک می کند تا طرح و الگویی را که دوست داریم به راحتی روی پارچه های ساده قرار دهیم و همچنین اگر لباسی داریم که از آن خسته شده ایم، می توانیم با استفاده از نقاشی روی پارچه آنها را تغییر داده و کار جدید و دوست داشتنی داشته باشیم. 
برای آشنایی با بازیافت مانتوهای قدیمی کلیک کنید.

ترکیب رنگها در نقاشی روی پارچه

نکات و مطالب اساسی برای شروع یادگیری نقاشی روی پارچه:

  • برای نقاشی روی پارچه می توانید از رنگ های مخصوص پارچه (رنگ پارچه) یا رنگ اکریلیک استفاده کنید.
  • رنگهای پارچه ای نیازی به مکمل ندارند و آماده استفاده هستند.
  • برای استفاده از رنگ های اکریلیک ، باید یک سوم چسب بیندر یا دی ام پنج را اضافه کنید و اگر رنگ شما سنگین و ضخیم است ، برس را کمی خیس کنید.
  • پس از انجام هر کار ، باید 24 تا 48 ساعت فرصت دهید تا کاملا خشک شود.
  • مرحله بعدی اگر از رنگ اکریلیک استفاده کرده اید ، باید پارچه را اتو کنید ، که باعث می شود رنگ روی پارچه پایدار و ماندگار شود. اتو باید بدون بخار باشد و از یک لایه محافظ پنبه استفاده شود.
نقاشی روی پارچه شامل نقاشی روی مانتو ، نقاشی روی لباس ، نقاشی روی شال است اما این نقاشی ها را می توان در لباس های دیگر مانند کفش پارچه ای نیز استفاده کرد. و در آن انواع نقاشان می توانند جلوه های زیبایی روی آستین و اطراف یقه ها ایجاد کنند. برای نقاشی روی پارچه بهتر است از طرح های بسیار ظریف و دقیق استفاده نکنید ، مگر اینکه مهارت حرفه ای در توانایی استفاده از برس های ظریف را کسب کرده باشید. علاوه بر نقاشی روی پارچه ، چاپ روی پارچه نیز انجام می شود که راحت تر است. سریعتر از نقاشی روی پارچه است که معمولاً با استفاده از استنسیل و اسپری رنگ پارچه ای انجام می شود و شامل چاپ روی تی شرت ، چاپ روی لباس ، چاپ روی مانتو ، چاپ روی روسری است.

اموزش سایه زدن در نقاشی روی پارچه

نقاشی روی پارچه باید با دقت و وسواس انجام شود. در این هنر امکان تصحیح اشتباهات کم است ، بنابراین ابتدا با مداد طرح مورد نظر را روی لباس می کشیم. می توان از کربن رنگی برای انتقال طرح مورد نظر استفاده کرد.
اگر پارچه ای به رنگ تیره انتخاب کرده اید ، بهتر است ابتدا سطح پارچه را با استفاده از اورینت بپوشانید و سپس آن را رنگ کنید. این میزان تیرگی رنگهای روشن را روی پارچه های تیره افزایش می دهد.
پارچه یا لباس باید ثابت باشد تا هنگام قلمو کشیدن پارچه چین و چروک ایجاد نشود. می توانید از یک تکه چوب صاف استفاده کنید و حتی می توانید از چسب پارچه ای برای نگه داشتن لباس در جای خود استفاده کنید.
برای رنگ آمیزی بهتر است از رنگ هایی با رنگ کم استفاده کنید تا در صورت بروز مشکل بتوانید آن را اصلاح کنید.
نقاشی روی پارچه به منظور کسب مهارت های لازم نیاز به تمرین دارد. پس عجله نکنید و صبور باشید.

نقاشی روی لباس

نکات مهم نقاشی روی لباس

پارچه هایی که با محافظ پارچه و مایع ضد چروک شسته می شوند ، رنگ پارچه را نمی پذیرند.
پارچه ای که با دست رنگ می کنید نباید از موادی باشد که باید در خشک کن بشویید ، باید پارچه های قابل شستشو باشد.
پارچه ای متناسب با رنگ سازگار انتخاب کنید (یا برعکس ، رنگی متناسب با پارچه انتخاب کنید).
اگر می خواهید نقاشی روی لباس صاف ، محکم و واضح به نظر برسد ، بهتر است از پارچه هایی با بافت قوی استفاده کنید. برای مبتدیان ، رنگ آمیزی روی پارچه هایی با بافت شل خیلی روشن و دقیق نیست ، زیرا بخشی از رنگ از پارچه خارج می شود و به خوبی جذب پارچه نمی شود.
رنگ های اکریلیک معمولاً برای هر نوع پارچه ای مناسب هستند ، اما بهترین نوع پارچه برای کار با رنگ های اکریلیک ، پارچه های سنگین مانند پنبه ، پلی استر و جین است.

طرحهای نقاشی روی پارچه

 

نکته :
برای زیباتر شدن تابلو می توانید تا زمانی که رنگ هنوز مرطوب است مقداری اکلیل  روی آن قرار دهید تا به رنگ بچسبد و خشک شود.
همچنین می توانید روی نقاشی پارچه بچسبانید و آن را با نگین های کوچک و رنگارنگ تزئین کنید. برای این منظور حتما از چسب پارچه استفاده کنید ، زیرا رنگ قدرت کافی برای نگه داشتن نگین ها یا هر چیز سنگین تر از ذرات سبک تاج را ندارد.
از این که مقاله را تا انتها مطالعه کردید از شما سپاسگزاریم. خوشحال می شویم تجربیات خود را در زمینه آموزش نقاشی با ما به اشتراک بگذارید.
منبع : cutt.ly , shorturl.at , gg.gg
ترکیب رنگها در نقاشی روی پارچه ، خرید وسایل نقاشی روی پارچه ، ماژیک مخصوص نقاشی روی پارچه ، قیمت نقاشی روی پارچه ، طرحهای نقاشی روی پارچه ، فیلم آموزش نقاشی روی پارچه ، اموزش سایه زدن در نقاشی روی پارچه ، دانلود رایگان آموزش نقاشی روی پارچه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *