پارچه شناسی

بهترین پارچه مانتو اداری

پارچه مانتو اداری

آشنایی کامل با انواع پارچه برای مانتو اداری

برای دوخت هر نوع مانتو از پارچه مخصوصی استفاده می شود. پارچه های مانتو مخصوص مانتوهای اداری در فصول مختلف با جنس مختلف وجود دارد. در ادامه شما را با انواع پارچه برای مانتو اداری و بهترین پارچه مانتو اداری آشنا می کنیم.

برای خرید پارچه مانتویی کلیک کنید.

فرم اداری چیست؟

یک مانتو اداری زیبا و شیک برای خانم های شاغل الزامی است که این یک الزام است. مدیران شرکت تمایل دارند از لباس فرم اداری برای ارتقای اعتبار کار خود و کارمندان خود و ایجاد روحیه استفاده کنند. حتی در بعضی از جاها که لباس اداری دارند ، کارمندان معمولاً با لباس اداری خودشان می آیند.
افراد شاغل به ویژه خانم ها توجه زیادی به لباس و آرایش دارند و در طراحی و دوخت انواع مانتو های اداری بسیار سختگیر هستند و به دنبال بهترین لباس های اداری هستند. دلایل مهم بودن لباس و مانتو های اداری مهم است. اگرچه مدیران بیشتر بر لباس فرم دفاتر اداری تأکید می کنند ، اما فقط کارفرمایان از این مزایا بهره مند نمی شوند.
استفاده از لباس فرم مناسب دفتر برای سه دسته زیر مفید است:

  • مزایای کارفرما
  • مزایای کارمندان
  • منافع مشتری

لباس فرم اداری کارمندان یک شرکت نمایانگر آنچه که انجام می دهند یا به نوعی نماینده آن شرکت و سازمان هستند ، بنابراین ، در لباس اداری ، هم از نظر جنس و هم از نظر رنگ بسیار محتاط هستند.

چه نوع پارچه برای مانتو اداری بخریم؟

به نظر شما پارچه مناسب مانتو اداری چیست؟ بیشتر مانتوهای شما از چه پارچه ای ساخته شده است؟ محبوب ترین پارچه مانتو اداری چیست؟
قطعاً هر خانمی مانتویی را انتخاب می کند که از نظر مواد ، مدل و رنگ بهترین باشد. امروزه تنوع مدل ها ، مواد ، طرح ها و رنگ ها به قدری زیاد شده است که همه مانتوها را نمی توان با یکدیگر مقایسه کرد. اگر بهترین انواع پارچه برای مانتو اداری حتما ادامه مقاله را مطالعه کنید.

 

اهمیت کیفیت پارچه برای مانتو اداری

وقتی می خواهید مانتو بخرید ، ما یک سری معیارها داریم که می توانید تغییر دهید ، مانند رنگ ، اما یک سری معیارهای دیگر قابل تغییر نیستند ، مانند جنس مانتو. فرض کنید برای خرید مانتو می روید و رنگی که می خواهید برای مانتو انتخاب کنید آبی تیره است. اما وقتی آبتم ها را چک می کنید ، ناگهان کت آبی روشن جلب توجه می کند که مزایای زیادی از جمله پارچه با کیفیت و برش های زیبا دارد ، بنابراین تصمیم می گیرد نظر خود را در مورد رنگ مانتو عوض کند.
پارچه مانتو اداری در خرید مانتو اولویت اصلی است و ما باید اولویت های خرید مانتو را به درستی در نظر بگیریم تا به نتیجه دلخواه برسیم.
برخی از پارچه ها به گونه ای ساخته می شوند که به هیچ وجه برای دوخت مانتو مفید نیستند و رنگش تغییر می کند.
پارچه های مانتو مخصوصاً مانتوهای اداری باید از ویژگی های خاصی برخوردار باشند. ویژگی هایی مانند کشش یا عدم کششی بودن پارچه ، زبری یا نرمی ، میزان چروک­‌پذیری، ضخامت ، نوع الیاف و غیره.

 

پارچه برای مانتو اداری

شناخت انواع پارچه مانتو اداری

بسیاری از افراد هیچ اطلاعی از جنس و نوع پارچه ندارند و برای خرید یک لباس با کیفیت گیج شده اند و اگر بی اطلاع مانتو یا پارچه بخرید ، پول و وقت ارزشمند خود را هدر می دهید. 
هنگام خرید لباس ، کیف یا کفش و غیره ، به  انواع اجناس پارچه با نام های عجیب مانند دانتل، بنگالین، لیوسل و … برمی خورید. ممکن است فروشنده برای کسب و کار خود از این اجناس تعریف زیادی کند در صورتی که خودش هم ممکن است اطلاعی از این ها نداشته باشد، بنابراین بهتر است یک مانتو یا پارچه مناسب با آگاهی کامل خریداری کنید.
پارچه یکی از مهمترین اختراعات بشر است و از دوران باستان برای انسان مورد استفاده قرار می گرفته است.
چندی پیش تر جنس پارچه ها بهتر بودند تا جایی که افراد پارچه یا لباس میخریدند و 5 سال آن را میپوشیدند  ، اما امروزه بیشتر پارچه ها از کیفیت پایینی برخوردار هستند و پس از مدتی خشک و بی روح می شوند.

انواع پارچه مانتو اداری

نخی

یکی از بهترین پارچه مانتو اداری پارچه نخی است. به لباس های نخی در ایران پنبه‌ای می گویند. نخ پنبه ای از طریق بافت به پارچه پنبه ای تبدیل می شود.

پلی استر

پلی استر کاملاً مصنوعی است. برای تولید این محصول ، ترکیبی از دی متیل ترفتالات و مونو اتیلن گلیکول یا اسید ترفتالیک (جایگزین دی متیل ترفتالات) در حضور کاتالیزورهای مناسب استفاده می شود. پلیمر حاصل از ترکیب این دو ماده اولیه توسط پمپ از طریق صفحات رشته ای عبور می کند که تحت تأثیر هوای سرد به الیاف تبدیل می شوند.

ویسکوز

برخلاف تصور رایج ، الیاف طبیعی مانند پنبه و کتان سلولزی هستند. تنها تفاوتی که می توان به الیاف ویسکوز (ریون) نسبت به پنبه و پارچه نسبت داد نحوه ساخت این الیاف است. الیاف ویسکوز (مانند تولید کاغذ) از خمیر سلولز ساخته می شوند.

لینن

پارچه لینن به پارچه کنف نیز معروف است و یکی از پارچه های مناسب برای فصل تابستان است. بهترین نوع این پارچه از 70٪ پنبه ، 10٪ پلی استر و 20٪ ویسکوز و بدترین نوع آن از 50٪ پنبه و 50٪ پلی استر ، بدون ویسکوز ساخته شده است. برای خرید پارچه لینن کلیک کنید.

لاکرا یا الاستین

اسپندکس، لاکرا یا الاستین پارچه ای مصنوعی است که به دلیل خاصیت ارتجاعی فوق العاده ای که دارد ، از استحکام و دوام بالاتری نسبت به پلاستیک طبیعی برخوردار است. این پارچه در مواردی که خاصیت ارتجاعی در نظر گرفته می شود ، خصوصاً برای راحتی استفاده می شود. مانند استفاده از آن در لباس ورزشی.
پارچه مانتو اداری خنک

جیر

از پوست بز و گوساله تهیه می شود که طی فرآیندی خاص و با ابزار مخصوص جلا داده می شود و سطح گوشت را مخملی می کنند که بیشتر به عنوان آستر در سایر محصولات استفاده می شود.

چرم طبیعی

چرم پوست حیوانات مختلف مانند گاو ، گوسفند ، شترمرغ ، تمساح ، مار و حتی کوسه را برنزه می کند! ا

چرم مصنوعی یا PVC

چرم مصنوعی PVC و “پلی اورتان” PU ترکیبی از روکشی به نام Skin و لایه ای از اسفنج PVC یا PU است که روی پارچه پوشانده شده است.

کتان

پارچه ای است که از الیاف ساقه کتان ساخته شده است. کتان یک گیاه علفی یک ساله با برگهای سبز مات و ساقه متشکل از الیاف بلند و نرم است. نخ کتان نیز از این الیاف به دست می آید. کتان به عنوان پادشاه پارچه ها شناخته می شود. از کتان برای تهیه لباس و مبلمان منزل استفاده می شود.
از این که مقاله را تا انتها مطالعه کردید از شما متشکریم. خوشحال می شویم تجربیات خود را در زمینه انواع پارچه مانتو اداری و بهترین پارچه برای مانتو اداری با ما به اشتراک بگذارید.
منبع : b2n.ir , tinyurl.com
پارچه مانتو اداری ، پارچه مناسب برای دوخت مانتو اداری ، اسم پارچه مانتو اداری ، خنک ترین پارچه برای مانتو اداری ، پارچه مانتو اداری خنک  ،رنگ پارچه مانتو اداری ، پارچه مناسب برای دوخت مانتو اداری ، خنک ترین پارچه برای مانتو اداری ، رنگ پارچه مانتو اداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *