راهنمای دوخت

درست كردن تل سر با پارچه

درست كردن تل سر با پارچه

آموزش درست كردن 3 مدل تل سر با پارچه 

دوخت تل پارچه‌ ای یک کار ساده است که فقط نیاز به برش و دوخت پارچه دارد. در اینجا 3 تل سر پارچه ای زیبا با طرح های حصیری ، پاپیونی و مثلثی است که می توانید با هر نوع پارچه ای بدوزید و با لباس خود ست کنید. 
ساختن تل سر در خانه برای خود یا دیگران به عنوان هدیه و همچنین ساختن تل برای نوزاد لذت خاصی است. می توانید در خانه تل سر کشی بسازید ، با سیم و لاک تل سر بسازید و همچنین با روبان و گل تل درست کنید. اما در بین انواع تل سر های ذکر شده می توان گفت یکی از مزایای تل های پارچه ای این است که وقتی روی سر قرار می گیرد احساس راحتی می کنید و موها کشیده نمی شوند. با آموزش دوخت تل های پارچه ای می توانید تل سر های مختلفی را برای خود بسازید و از آنها برای جمع آوری و تزئین موهای خود استفاده کنید.
برای آموزش نقاشی روی پارچه کلیک کنید.

آموزش گره زدن تل پارچه ای

در این آموزش ، نحوه دوخت سه مدل تل سر پارچه ای زیبا را مرحله به مرحله و با توضیحات کامل به شما آموزش می دهد. برای دوخت تل های سر پارچه ای بهتر است از پارچه هایی که کمی کشیده شده اند استفاده کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا درست كردن تل سر با پارچه را آموزش ببینید.

1- روش دوخت تل پارچه ای حصیری

 

شما می توانید این مدل تل زیبا را با پارچه های ساده یا کشی بسازید. همچنین می توانید از لباس های قدیمی خود استفاده کرده و چهار نوار باریک را در حدود 15 سانتی متر بالاتر از سر خود ببرید. سپس دو نوار پارچه را دو لایه کرده و آنها را بدوزید تا لوله شود. سپس ابتدا و انتها را به هم بدوزید. همین کار را با دو نوار دیگر انجام دهید.
در تصویر زیر یکی از نوارها را در موقعیت 3 قرار دهید.

دوخت تل پارچه ای حصیری

حالا نوار دوم را به شکل U روی نوار اول قرار دهید ، سپس یک سر نوار را از پایین نوار اول در زیر حلقه عبور دهید. انتهای دیگر نوار را ابتدا از زیر نوار اول عبور دهید ، سپس آن را به حلقه بالا بکشید و آن را از انتهای دیگر نوار عبور دهید ، سپس آن را از حلقه بیرون بکشید.
حالا چهار سر نوارها را بگیرید و بکشید تا بین نوارها فضای خالی نباشد.

روش دوخت تل پارچه ای حصیری

سپس دو نوار را در کنار هم روی یک تکه پارچه مستطیلی قرار دهید. سپس دو نوار دیگر روی آنها بگذارید و بدوزید. حالا پارچه مستطیلی را دور درز نوارها بیاورید و بدوزید.

تل پارچه ای حصیری

2- روش دوخت تل پارچه ای پاپیونی

برای دوخت این تل ابتدا دو نوار پارچه دور سر خود و با عرض 5 تا 7 سانتی متر برش دهید. سپس دو نوار را روی هم قرار دهید و آنها را به صورت طولی به هم بدوزید. سپس پارچه ها را از عرض نیز بدوزید. حالا دایره ای دیگر از پارچه را به همین ترتیب بسازید. از پارچه باقی مانده یک نوار مستطیلی کوچک بسازید.

روش دوخت تل پارچه ای پاپیونی

یکی از دایره های پارچه ای به عنوان تل و دیگری به عنوان پاپیون روی آن استفاده می شود. کمی وسط پارچه ای را که برای پاپیون در نظر گرفته اید کمی تا کنید. بهتر است آن را با نخ بدوزید و سپس نخ را کمی بکشید تا جمع شود.
حالا پاپیون را روی تل قرار دهید و یک مستطیل کوچک روی آنها قرار دهید و بدوزید.

دوخت تل پارچه ای پاپیونی

این کار دوخت تل پارچه ای زیبای شما را تکمیل می کند و می توانید از آن استفاده کنید.
تل پارچه ای پاپیونی

تل پارچه ای پاپیونی

3- درست كردن تل سر با پارچه به شکل مثلثی

این تل ساده و زیبا است و بیشتر برای گرم کردن سر و گوشه ها استفاده می شود. برای دوخت این تل ، باید الگوی شماره یک تصویر زیر را روی پارچه ای تا شده بکشید و برش دهید. سپس پارچه را باز کرده و از طول تا کنید.

درست كردن تل سر با پارچه به شکل مثلثی

 

قسمت مثلثی تل را در طول بدوزید. سپس آن را برگردانید تا خط دوخت مشخص نباشد.
حالا انتهای تل را به ابتدا بدوزید. برای این مدل تل بهتر است از پارچه های کشیده مانند پارچه ریون استفاده کنید. پارچه تل دوخته شده است و هنگام استفاده ، قسمت مثلثی باید پشت شما باشد.

تل سر با پارچه به شکل مثلثی

تل سر به شکل مثلثی

از این که تا پایان با ما همراه بودید از شما سپاس گزاریم خوشحال می شویم تجربیات خود را زمینه درست كردن تل سر با پارچه با ما به اشتراک بگذارید.
آموزش تصویری درست كردن تل سر با پارچه ، آموزش تل سر دخترانه با پارچه ، تل پارچه ای پاپیونی ، آموزش ساخت تل با پارچه ، تل پارچه ای ساده ، آموزش تل پارچه ای ، اموزش تل نوزادی با پارچه ، آموزش گره زدن تل پارچه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *