ترفندهای مراقبت از پارچه

چگونه بدون اتو چروک لباس را از بین ببریم

چگونه بدون اتو چروک لباس را از بین ببریم
هیچ چیز دردناک تر از چین و چروک لباس های مورد علاقه شما نیست. بدتر اینکه ، شما همیشه در لحظه آخر متوجه چین و چروک لباس های خود خواهید شد. اتو کردن لباس یکی از مواردی است که همه دوست ندارند. در واقع به ندرت کسی را پیدا خواهید کرد که به اتو کشیدن لباس علاقه داشته باشد یا حتی از آن لذت ببرد. مشکل این است که حتی اگر عاشق اتو کشیدن لباس هستید. بعضی جاها به اتو دسترسی ندارید. یا وقت کافی برای اتو کردن لباس خود ندارید. پس تکلیف چیست؟ هیچ کس دوست ندارد با پیراهن یا کت چروکیده در محل کار حاضر شود. البته حداقل یک بار این اتفاق برای همه ما افتاده است. خوشبختانه یا متاسفانه همه ما به خوبی با این حس شرمندگی آشنا هستیم. اما راه حل چیست؟ وقتی اتو در دسترس نیست باید به چه چیزی فکر کنیم؟! نگران نباش؛ زیرا روشهای هوشمندی برای صاف كردن لباسها بدون اتو و اتو کردن لباس بدون اتو وجود دارد. ژورنال را بخوانید.
برای آشنایی با راهنمای استفاده از اتو پرس بخار کلیک کنید.

روش های از بین بردن چروک لباس بدون اتو

تمام آنچه شما نیاز دارید سشوار است

از راه های اتو کردن لباس بدون اتو استفاده از سشوار است. اگر به اتو دسترسی ندارید ؛ اما شما سشوار دارید. دیگر نگران نباش دست به کار شو و لباس های خود را روی یک سطح صاف پهن کرده و با سشوار اتو کنید. سشوار را با فاصله 3 تا 5 سانتی متر از لباس نگه دارید و پشت و روی چروک ها را گرم کنید. گرمای سشوار نباید زیاد باشد. آماده باشید تا چین و چروک درست در مقابل چشمان شما محو شود. به یاد داشته باشید که برای اتو کردن لباس ها همیشه به اتو کردن احتیاج ندارید.

دوش آب گرم را فراموش نکنید

هیچ اشتباهی نکن؛ منظور من این نیست که اکنون که چین و چروک ها و ناتوانی در اتو کردن لباس ها را دیده اید ، بسیار ناراحت و عصبی شده اید. لباس را فراموش کنید و خود را با دوش آب گرم پذیرایید. نه بهتر است لباس را با خود به دستشویی ببرید. این ترفند در سفر بسیار مفید است. هنگام دوش گرفتن لباس های چروکیده خود را در دستشویی آویزان کنید. درها و پنجره ها را ببندید. زیرا هوا باید در دستشویی محبوس شود. لباس ها را در فاصله نسبتاً نزدیک دوش آویزان کنید. اما مراقب باشید خیس نشود. یک حمام 15 دقیقه ای برای از بین بردن همه چین و چروک های لباس کافی است.
یک حوله مرطوب می تواند کمک زیادی کند
بله ، اگر کار از کار گذشته و از اتو کردن لباس ناامید شدید ؛ کمی خلاق باشید. لباس های خود را روی یک سطح صاف پهن کنید. سپس یک حوله مرطوب روی لباس ها پهن کنید. رطوبت تمام چین و چروک های لباس را باز می کند. در آخر لباس ها را آویزان کنید تا خشک شود.

اسپری سرکه

امکان دستیابی به اسپری های ضد چروک مخصوص در مواقع اضطراری ؛ خیلی کم است بنابراین بهتر است شروع به کار کنید و یک اسپری خانگی موثر برای اتو زدن لباس های خود تهیه کنید. سرکه سفید یک گزینه عالی برای اتو کردن است. این مایع با کمترین هزینه و بدون هیچگونه مواد شیمیایی چین و چروک های لباس شما را از بین می برد. مخلوطی از 1 قسمت سرکه سفید و 2 قسمت آب تهیه کنید. این مخلوط را روی لباس های خود اسپری کنید و بگذارید لباس خشک شود. در این مخلوط می توانید از کمی نرم کننده نیز استفاده کنید. تمام شد؛ هیچ چروکی روی لباس باقی نمانده است.

اتوی مو برای لباس

اگر به جای اتو کردن لباس یا داشتن اتو مسافرتی ، در چمدان اتوی مو دارید. تصور کنید مشکل حل شده است. زیرا یک تیر و دو علامت است. شما در کنار لباس های بدون چین و چروک موهای صاف خواهید داشت. قسمت های چروکیده شده لباس را کمی خیس کنید. سپس با استفاده از اتو چین و چروک لباس خود را پاک کنید. فقط یکبار امتحان کنید زیرا عاشق اتوی موی همه کاره خود می شوید.

اگر اتو نداشتیم چه کنیم

ماشین لباسشویی با سیستم بخار آب گرم

بله، شما درست این را متوجه شدید؛ اتو کردن لباس ها با ماشین لباسشویی نیز امکان پذیر است. اگر ماشین لباسشویی شما از سیستم بخار گرم استفاده می کند ؛ وارد کار شوید و لباسهای چروکیده خود را با یک حرکت داخل ماشین جمع کنید. بهتر است همزمان فقط یک یا دو لباس در ماشین قرار دهید. زیرا چین و چروک های لباس در مقدار کمتری بهتر باز می شوند. به طوری که بخار داغ همراه با سیستم گردش ماشین لباسشویی تمام چین و چروک های لباس شما را از بین می برد. و یکی از راه های موثر اتو کردن لباس بدون اتو است.

یخ در بعضی موارد بسیار موثر است

اگر ماشین لباسشویی شما سیستم بخار ندارد ، نگران نباشید. برای اتو کردن لباس های خود باید از این دستگاه استفاده کنید. برای این منظور کافی است بعد از ریختن لباس در ماشین لباسشویی ، مقداری یخ در ماشین لباسشویی قرار دهید. سپس ماشین را در دمای بالا روشن کنید. گرما یخ ها را ذوب می کند و فضای ماشین لباسشویی با بخار پر می شود. در نتیجه چین و چروک لباس شما از بین می رود. ساده است.

لباسهای خود را خیس کنید

روش های دیگری نیز برای استفاده از ماشین لباسشویی به عنوان اتو وجود دارد. لباس های خود را خیس کنید و خشک کن را روشن کنید تا ببینید چین و چروک برطرف شده است یا خیر. این روش برای مواقعی است که می خواهید به سرعت از لباس استفاده کنید. بسیار آموزنده است. اگر لباس های چروکیده شما کمی ضخیم است؛ یک حوله را خیس کرده و با لباس آن را در خشک کن قرار دهید. حرکت چرخشی دستگاه از رطوبت و وزن حوله برای از بین بردن چین و چروک لباس ضخیم استفاده می کند. به یاد داشته باشید که هرگز نباید از حوله های کرکی استفاده کنید. چون نتیجه خیلی خوشایند نخواهد بود. برای لباسهای ظریف تر که کمی چروک شده اند، از یک جفت جوراب مرطوب استفاده کنید. رطوبت جوراب ها برای اتو کردن لباس های ظریف شما کافی است.

دستگاه بخار لباس

این دستگاه ها راه حل بسیار خوبی برای از بین بردن چین و چروک لباس و از راه های اتو کردن لباس بدون اتو هستند. به لباس‌های خود بخار دهید؛ همانطور که تازه آنها را از فروشگاه دریافت کرده اید. استفاده از این دستگاه ها بسیار راحت تر از اتوکشی است. این دستگاه به سرعت گرم می شود و برای استفاده روی همه پارچه ها مناسب است. از این گذشته ، لباس های شما با این دستگاه هرگز در معرض خطر سوختن نخواهد بود.

بخار کتری راه حلی سریع

اگر دستگاه بخار  ندارید ؛ همچنین اتو کردن لباس با استفاده از اتو امکان پذیر نیست. بنابراین مقداری آب را در کتری بجوشانید. سپس دقیقاً وقتی آب به نقطه جوش رسید ؛ لباس خود را در فاصله 30 سانتی متری از بخار کتری قرار دهید. بخار چروک لباس های شما را کاملا از بین می برد. اگر از این روش استفاده کرده اید ؛ شما باید از نتیجه راضی باشید. بنشینید و با یک فنجان چای از خود تشکر کنید.

از بین بردن چروک پارچه بدون اتو

 

خلاق باشید و اتو بسازید

 اگر اتو کردن لباس فقط با اتو برای شما قابل قبول است؛ دست به کار شوید و اتو خانگی بسازید. یک قابله فلزی پیدا کنید. باید بدانید که قابله کوچک یا هر شیرجوشی انتخاب خوبی خواهد بود. ظرف را با آب پر کرده و روی حرارت قرار دهید. پس از جوش آمدن ، آب را تخلیه کنید. در حالی که گلدان هنوز گرم است. کف را روی لباس قرار دهید و لباس را اتو کنید. مراقب باشید خود و لباس خود را نسوزانید. اگر پارچه لباس شما بسیار ظریف است؛ یک حوله نازک بین لباس و قابلمه قرار دهید. این باعث می شود پارچه لباس شما نسوزد و آسیب نبیند.

خشک کن

اگر لباس های خود را در خشک کن قرار دهید. بهتر است قبل از اینکه کاملا خشک شوند. آنها را از خشک کن خارج کنید. اتو لباس را شروع کنید. لباس های خیس را خوب تکان دهید و سپس آنها را روی درخت آویزان کنید. سپس اجازه دهید در هوای آزاد خشک شود. به این ترتیب ، لباس های خود را با حداقل تلاش اتو می کنید. به یاد داشته باشید که در این حالت هرگز نباید لباس را در کمد آویزان کنید. زیرا لباس ها نه تنها صاف نخواهند شد. آنها همچنین بوی بسیار ناخوشایندی می دهند.

سرعت عمل با خشک کن

در این حالت بلافاصله پس از اتمام کار با خشک کن لباس را از تن خارج می کنید. از آنجا که لباس کاملا خشک است. باید آنها را بدون اتلاف وقت در کمد آویزان کنید. به این ترتیب احتمال چین و چروک روی لباس وجود نخواهد داشت.

از نیروی جاذبه کمک بگیرید!

یک کتاب یا یک چیز سنگین را روی قسمت های چروکیده لباس قرار دهید. زیرا وزن جسم باعث باز شدن چین و چروک لباس می شود. از آنجا که بهتر است بر اتو لباس خود نظارت کنید ؛ بهتر است از وزن خود نیز استفاده کنید. به این ترتیب لباس ها در کمترین زمان ممکن صاف می شوند.

لباس های خود را رول کنید

این روش برای اتو کردن لباس های کوچکتر مناسب است. برای این کار ، باید لباس های خود را درست مثل یک ساندویچ خوب بچرخانید. سپس لباس های رول شده را زیر تشک تخت خود قرار دهید. چین و چروک های لباس تحت فشار مضاعف باز می شوند. به یاد داشته باشید که لباس های تاشده نتایج یکسانی ندارند. زیرا خط تا شده لباس روی آن باقی می ماند.

پارچه های ضد چروک

شاید منطقی ترین و ساده ترین راه خداحافظی از چین و چروک ، انتخاب پارچه هایی باشد که به این راحتی چروک نشوند. فقط در این صورت است که برای همیشه از اتو کردن لباس خلاص می شوید. دیگر نیازی به استفاده از راه حل های مختلف برای صاف کردن لباس خود نخواهید داشت. این پارچه ها بسیار حساس نیستند. آنها تقریباً تحت هر شرایطی ظاهر خود را حفظ می کنند. مهم نیست که شما چند صد کیلومتر را در چمدان خود ذخیره کرده اید. از چه تکنیکی برای جمع کردن آنها یا از چه تکنیکی برای شستن آنها استفاده کرده اید. این لباس ها همیشه ظاهر اصلی خود را حفظ می کنند و هیچ گونه چین و چروکی را قبول نمی کنند.

از چروک شدن لباس جلوگیری کنید

یکی از بهترین راه ها برای صاف کردن لباس های چروکیده ، جلوگیری از چروک شدن آنها در وهله اول است. به این ترتیب در نگهداری ، شستشو و خشک کردن لباس ها از روندی استفاده کنید که منجر به چین و چروک در آنها نشود. به این ترتیب برای همیشه از شر چین و چروک پوست خلاص می شوید. در اینجا چند نکته اساسی برای نگهداری لباس آورده شده است.

 

از بین بردن چروک لباس بدون اتو

 

نکاتی درباره شستن لباس ها

ممکن است فکر کنید شستن لباس ها کار بسیار ساده ای است. ممکن است حق با تو باشد؛ اما دانستن چند نکته نتیجه را تغییر خواهد داد:
1- اگر هنگام شستن لباس ها از نرم کننده پارچه استفاده می کنید؛ از ایجاد چین و چروک روی لباس تا حد زیادی جلوگیری خواهید کرد. علاوه بر استفاده از نرم کننده ، یک فنجان سرکه سفید به لباس های ماشین لباسشویی اضافه کنید. این باعث می شود پارچه لباس شما تمیزتر و نرمتر شود.
2- بهتر است لباسها قبل از خشک شدن کامل از ماشین لباسشویی خارج شوند. به این ترتیب لباس ها در معرض چین و چروک قرار نمی گیرند.
3- اگر لباس های خود را با دست می شوید. نیازی نیست که آب اضافی لباس را بردارید. بگذارید لباس ها کمی خیس باشند. زیرا خروج آب از لباس و وزن آب باعث صاف شدن لباس می شود.

نکاتی برای خشک کردن لباس ها

با توجه به این نکات در هنگام خشک کردن لباس ، نیازی به اتو کشیدن آنها نخواهید داشت:
قبل از اینکه لباس را کاملاً صاف روی بند آویزان کنید ؛ آنها را خوب تکان دهید. تکان دادن لباس چروک های روی آن را باز می کند.
هر اندازه پارچه مرطوب تر است. نیروی جاذبه بهتر کار می کند. وزن پارچه به علاوه آب اضافی پارچه را صاف می کند.
لباس کار ، پیراهن ، بلوز و شلوار را روی یک تکه چوب قرار دهید و آنها را به همان روش آویزان کنید.
برای خشک شدن پارچه های پشمی از حوله یا هر نوع پارچه بافته شده استفاده کنید. حوله را روی سطح صاف پهن کرده و لباسها را روی آن قرار دهید.

نکاتی برای نگهداری و تا کردن لباس

نگهداری و تا کردن لباس علاوه بر جلوگیری از ایجاد چین و چروک روی آن ، عمر لباس را نیز بسیار افزایش می دهد.
لباس ها را اغلب با استفاده از بند رخت آویزان کنید.
اگر لباس را تا می کنید سعی کنید لباسهای زیادی را روی هم قرار ندهید. زیرا وزن لباس های بالا لباس های پایین را چروک می کند.
اگر قصد سفر دارید ؛ لباس را روی سطح صاف پهن کنید. لباس دیگری بر روی آن قرار دهید. سپس هر دو را با هم رول کنید. به این ترتیب چندین لباس را در یک رول بزرگ جابه جا خواهید کرد.
لباس هایی مانند شلوار جین را روی لایه های داخلی و لباس های چروکیده را روی لایه های خارجی رول قرار دهید.
فقط با چند نکته ساده ، دیگر نگران چین و چروک لباس نخواهید بود. به این ترتیب ، همیشه لباس های خود را تمیز و مرتب نگه دارید.
در پایان
صاف نگه داشتن لباس چالشی است که همیشه با آن روبرو هستیم. بارها اتفاق افتاده است که ما با لباس های چروکیده ای که قصد استفاده از آنها را در سفر یا به دلیل قطعی برق داریم روبرو شده ایم. در این موارد ، بهترین راه حل استفاده از خلاقیت است. اتو کردن لباس تنها گزینه موجود برای صاف کردن لباس نیست و از راه های اتو کردن لباس بدون اتو لباسها استفاده کنید. را به دستشویی ببرید یا از بخارپز استفاده کنید. یک چیز سنگین بر روی لباس خود قرار دهید. لباس های خود را با کمی یخ در ماشین لباسشویی قرار دهید. انتخاب باشماست. روش های مختلفی برای صاف کردن لباس وجود دارد. با خواندن این مقاله ، راه حل مورد نظر خود را انتخاب کنید و همیشه به طور منظم در محل کار و جلسات خود ظاهر شوید. حتی اگر دوست دارید لباس های خود را اتو کنید. در اینجا چند نکته برای کمک به شما در شروع کار آورده شده است. آنها راهنمای شما خواهند بود.
کمی خلاقیت تمام چیزی است که شما برای اتو کردن لباس های خود نیاز دارید. از این راهکارها به همراه روش های سنتی خانواده استفاده کنید. ما در فروشگاه پارچه جو به دنبال ارائه انواع پارچه های با کیفیت هستیم. این شما هستید که با رعایت نکات کلیدی لباسهای ارزشمند خود را حفظ خواهید کرد. 
از این که مقاله را تا انتها مطالعه کردید از شما سپاسگزاریم، خوشحال می شویم تجربیات خود را در زمینه از بین بردن چروک لباس بدون اتو و اتو کردن لباس بدون اتو با ما به اشتراک بگذارید.
منبع: is.gd  , gg.gg
اگر اتو نداشتیم چه کنیم ، از بین بردن چروک لباس ، جایگزین اتو ، چگونه بدون اتو چروک لباس را از بین ببریم ، از بین بردن چروک پارچه بدون اتو ، از بین بردن چروک لباس بدون اتو ، چگونه پارچه چروک را صاف کنیم ، چگونه چروک لباس را از بین ببریم ، از بین بردن چروک لباس بدون اتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *