استایل

مشهورترین طراح لباس ایرانی

طراح لباس ایرانی

معروف ترین طراح لباس ایرانی

مشهورترین طراح لباس ایرانی عنوانی است که در زمینه طراحی مد و لباس به بهترین و خلاق ترین افراد ارائه می شود. از آنجا که ایران همیشه در بحث هنر سبکی داشته و افراد زیادی به هنر طراحی لباس علاقه مند هستند ، بنابراین نمی توان از یک نفر به عنوان مشهورترین طراح لباس ایرانی نام برد. گروه بزرگی از جوانان خوش ذوق ایرانی استعداد و تلاش خود را در طراحی لباسهای ناب و خلاقانه گذاشته اند و به همین دلیل نام ایران در بین طراحان لباس نامی شناخته شده است.
چندین طراح لباس ایرانی وجود دارد که امروزه از مشهورترین افراد در صنعت مد هستند. در این مقاله قصد داریم در مورد برخی از مشهورترین طراحان لباس ایرانی و زندگی نامه آنها صحبت کنیم تا سبک فعالیت آنها برای جوانان مبتدی و تازه کار مفید باشد.
برای مشاهده جدیدترین مد و استایل های ایران و به روز ترین مد های دنیا کلیک کنید.

برترین طراحان لباس ایرانی

بیژن پاکزاد

آقای بیژن پاکزاد که امروز نام وی به عنوان مشهورترین طراح لباس موفق ایرانی در جهان می درخشد ، در سال 1319 در تهران و در خانواده ای ثروتمند متولد شد. با توجه به اینکه در طول زندگی خود هیچ مشکلی از نظر مالی نداشت ، هرگز ثروت پدرانه خود را به عنوان یک مصرف کننده به تنهایی خرج نکرد. وی تحصیلات آکادمیک خود را در ایالات متحده و اروپا به پایان رساند و از طریق آشنایی با شاهزادگان توانست وارد دربار سلطنتی ایران و اروپا شود. این نقطه پرش خوبی برای اوست زیرا او توانست توانایی و استعداد خود را در طراحی لباس به همه نشان دهد و چند مشتری داشته باشد.
وی در سال 1952 به ایالات متحده مهاجرت کرد و برند خود را به نام بیژن تاسیس کرد. طراحی های آقای بیژن پاکزاد بر اساس عناصر لوکس ساخته شده و در طبقه مرفه طرفداران بسیاری دارد. بسیاری از مشاهیر مانند اوباما ، کلینتون و … از مشتریان او هستند. نوآوری و خلق ایده های ناب نام وی را در صنعت مد جاودانه کرد. آقای بیژن پاکزاد در بوتیک شخصی خود در سال 2011 بر اثر سکته مغزی درگذشت.
بیژن پاکزاد طراح لباس ایرانی در امریکا

                                  بیژن پاکزاد طراح لباس ایرانی در امریکا

بیژن پاکزاد یک سبک منحصر به فرد بود که با اندازه گیری سایز و در نظر گرفتن عوامل مختلفی از جمله شان اجتماعی بهترین مشاوره را در زمینه لباس ارائه داد. وی در طول کار خود ، تحصیلات مقدماتی را در زمینه بازاریابی نیز انجام داد تا با بکارگیری اصول بازاریابی فعالیت های خود را گسترش دهد. یادگیری تکنیک ها و در نظر گرفتن انقلابی که برای صنعت مد در قرن نوزدهم و بیستم اتفاق افتاد ، طراحی های آقای پاکزاد را به یکی از لوکس ترین طرح های آن زمان تبدیل کرد و نام او را جاودانه کرد.
امروزه بسیاری از بوتیک های این هنرمند ایرانی را می توان در لندن ، ترکیه ، کانادا و با مارک خاص خود مشاهده کرد.

سارا نوری

ایرانیان همیشه در عرصه هنر می درخشند. این امر در صنعت مد نیز صادق است و نام بسیاری از زنان و مردان خوش ذوق و با استعداد دیده می شود. خانم سارا نوری یکی از شخصیت های جوان و البته یکی از مشهورترین طراحان لباس ایرانی در زمینه مد است که در مدت زمان کوتاهی توانست نام خود را بر سر زبان ها بگذارد و ماندگار شود.
سارا نوری در سال 1979 در تهران متولد شد و از 10 سالگی به همراه خانواده به آمریکا مهاجرت کرد. وی تحصیلات خود را در زمینه طراحی لباس در بهترین دانشگاه آن زمان آغاز کرد. وی در طول تحصیل توانست استعداد خود را شکوفا کند و با دنیای نقشه ها و طرح ها آشنا شود. وی در آن سال ها به عنوان یک طراح موفق عنوان ها و جوایز زیادی دریافت کرد.
خانم سارا نوری در طول کار خود با روزنامه ها و مجلات مختلفی همکاری کرد تا به آنها کمک کند تا تبلیغات بسازند. همین امر باعث شد وی رزومه و سوابق خوبی در این زمینه بدست آورد.
بیوگرافی ساره نوری طراح لباس

                                            بیوگرافی ساره نوری طراح لباس

بعد از اینکه سارا نوری فعالیت خود را در زمینه طراحی لباس و مد شروع کرد ، خیلی زود توانست گرایش و علاقه خود به لباس عروسی را کشف کند ، بنابراین اولین لباس عروس خود را در سال 2009 روانه بازار کرد. کم کم طرح های او در زمینه لباس عروس منجر به پیشرفت باورنکردنی او شد. ظرافت و سلیقه ای که وی در طراحی خود ارائه داد ، چشم هر بیننده ای را مجذوب خود کرد.
اکنون می توانید طرح های مختلفی از سارا نوری را در مناطق مختلف جهان مانند کالیفرنیا ، فلوریدا ، اوهایو و غیره مشاهده کنید. لباس های طراحی شده توسط این هنرمند بزرگ ایرانی طرفداران بسیاری دارد زیرا سارا نوری طرح هایی شیک و به روز را الهام گرفته از طبیعت به بازار عرضه می کند.

با معروف ترین طراح لباس ایرانی آشنا شوید

در قسمت اول مقاله “مشهورترین طراح لباس ایرانی” با نام های بزرگی مانند بیژن پاکزاد ، سارا نوری و .. آشنا شدیم در لیست زیر از معروف ترین طراحان لباس ایرانی ، نام آنا ثانی نمی تواند نادیده گرفته شود.

آنا ثانی

خانم ثانی یکی دیگر از هنرمندان برجسته ایرانی در زمینه مد است. او توجه ویژه ای به لباس دارد. امروزه ایده های خلاقانه و زیبای او را می توان در انواع لباس مجلسی مشاهده کرد.
خانم ثانی را می توان مشهورترین طراح لباس ایرانی و البته پرکارترین طراح لباس نامید. خانم ثانی در دوران دبیرستان گرافیک می خواند. اما پس از شناخت علاقه خود پس از مدتی وارد رشته طراحی خیاطی شد. وی سپس برای تحصیلات دانشگاهی وارد دانشکده شریعتی و سپس دانشگاه سوره شد. علاقه و ایده های خلاقانه وی به سرعت منجر به رشد و شناخت نام وی شد.

فعالیت های هنری خانم ثانی با طراحی لباس های  صدا و سیما و سپس تئاتر آغاز شد. امروزه می توان مدل های طراحی لباس او را بر تن شخصیت های مهم و برجسته سینما و تلویزیون مشاهده کرد. فردی با چنین پیشینه درخشان قطعاً می تواند به عنوان مشهورترین طراح لباس ایرانی معرفی شود. طراحی لباس شخصیت های سریال هایی مانند مختارنامه ، پنالتی ، کلاغ ، نمایش پروانه و … در کتاب افتخاری این بانوی موفق ایرانی است.

سهیل عباسی

دومین طراح مشهور لباس ایرانی که زندگی نامه جالبی دارد و می تواند کاندیدای مشهورترین طراح لباس ایرانی باشد ، آقای سهیل عباسی است. وی یکی از بزرگان در این زمینه و به عنوان یک معلم بزرگ مد در ایران است. آقای عباسی یکی از فارغ التحصیلان متالورژی است که در دانشگاه علم و صنعت متالورژی خوانده است. وی پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه وارد صنعت مد شد و اکنون 30 سال سابقه فعالیت در این زمینه را دارد. آقای عباسی مشهورترین طراح مد ایرانی در جشنواره مد اسلامی یا IFF است. او با بسیاری از مارک های معروف ترکیه همکاری می کند.
سهیل عباسی طراحان لباس ایرانی در ایران

                                  سهیل عباسی طراحان لباس ایرانی در ایران

راه اندازی مجله تخصصی مدل سازی “پوشش” از دیگر افتخارات این طراح لباس ایرانی است. وی با تلاش خود توانست یک نمایش لباس اسلامی را در دانشگاه الزهرا برگزار کند که مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفت. آقای عباسی اذعان می کند که روشی که توسط وب آموزش داده می شود یکی از جدیدترین روشهای طراحی در جهان است که به غیر او شخص دیگری آن را آموزش نمی دهد. خاطر نشان می شود که وی پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه برای تحصیل در زمینه طراحی خیاطی به مالزی سفر کرده و دوره های مربوطه را در این کشور گذرانده است. او به روشهای قدیمی مانند متریک و مولر اعتقادی ندارد و روش جدید را بهترین روش خود می داند.

کوچکترین طراح لباس

سسیلیای کالیفرنیایی ، کار خود را به عنوان یک طراح مد از 5 سالگی آغاز کرد. او برای خواهر کوچکش لباس برید و دوخت بدون اینکه کسی بر او نظارت کند ، در حالی که دختران هم سن او کارتون می دیدند و با عروسک بازی می کردند ، اما سسیلیا کاسینی مجله های مد را می خواند و دوخت لباس را یاد می گرفت.  اکنون ، در سن 10 سالگی ، سسیلیا یک طراح لباس کودکان است. سسیلیا ، کالیفرنیا ، کار خود را به عنوان یک طراح مد از 5 سالگی آغاز کرد. او برای خواهر کوچکش را لباس دوخت بدون اینکه کسی بر او نظارت کند.
کوچکترین طراح لباس ایرانی

                                                         کوچکترین طراح لباس 

در ششمین سال زندگی خود ، چرخ خیاطی خریداری کرد و خیاطی را آموخت. وی در سن 7 سالگی نامه ای به طراح محبوب خود کوکو شانل نوشت و در 8 سالگی لوگوی خود را طراحی کرد. 
اغراق نیست اگر بگوییم که سسیلیا از کودکی بسیار خلاق بود ، اما سال گذشته استراحت طولانی کرد. او بعداً تعداد زیادی از لباسهای خود را در یک نمایشگاه مد فروخت. همه چیز از آنجا شروع شد و اکنون سسیلیا بدون هیچ گونه حمایتی در حال مدیریت تجارت خود است.
 هرچه زمان می گذرد ، سسیلیا کاسینی و ایده ها و طرح های او شهرت بیشتری پیدا می کنند. وی همچنین وب سایتی را راه اندازی کرده است که افراد می توانند طرح های وی را بصورت آنلاین مشاهده و سفارش دهند.
نتیجه:
با توجه به آنچه در این دو بخش در مورد مشهورترین طراح لباس ایرانی گفته شد ، متوجه می شویم که یک طراح لباس خوب نیازی به آموزش در زمینه طراحی ندارد. او می تواند علاوه بر رشته تحصیلی ، دوره های طراحی و خیاطی را نیز بگذراند. مشهورترین طراح لباس ایرانی واقعاً نمی تواند فرد خاصی باشد زیرا ایرانیان همیشه در زمینه هنر فعال هستند و هر یک از آنها در یک روند خاص مشهور هستند. آنچه برای موفقیت در این زمینه مهم است تلاش ، خلاقیت و نوآوری است.
منبع : v.ht , shorturl.at
طراح لباس ایرانی در امریکا ، زندگینامه طراحان لباس ایرانی ، کوچکترین طراح لباس ایرانی ، طراح مد و لباس در ایران ، بیوگرافی ساره نوری طراح لباس ، طراحان لباس ایرانی اینستاگرام ، طراحان لباس ایرانی خارج از کشور ، طراحان لباس ایرانی در ایران ، معروف ترین طراحان لباس دنیا ، طراح مد لباس ، طراح مد و لباس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *