پارچه گیپور چیست؟

 
 
پارچه گیپور یک توری ضخیم است که طرح های آن به طور برجسته در زمینه پارچه قرار دارد و از شبکه ای از نخ یا الیاف طبیعی یا مصنوعی تشکیل شده است. گیپور دارای الیاف پنبه و ابریشم است. طرح روی پارچه برودری  است (برودری  یک کلمه فرانسوی است ، به آن دوخت می گویند ، که پس از اتمام کار شبیه یک تور می شود) ، نقوش دست نخورده باقی می ماند و توسط نخ ها به هم دوخته می شود. همچنین می توان نقوش را در اطراف آنها مرتب کرد و از یکدیگر جدا کرد و به عنوان تزیینات روی پیراهن ، بلوز و سفره ها گلدوزی کرد. از این پارچه برای دوخت لباس های ظریف مانند لباس عروس و لباس مجلسی زنانه استفاده می شود. گیپور پارچه ای است که شکوه و عظمت سلطنتی از آن می افتد ، اگرچه به تنهایی استفاده نمی شود ، اما همچنان افتخار می کند. گیپور برای مراسم نامزدی ، عروسی  مناسب است.
 
برای خرید پارچه مانتویی کلیک کنید.

انواع پارچه گیپور

  • پارچه گیپور مجلسی
  • پارچه گیپور نگین دار
  • پارچه گیپور خط دار
  • پارچه گیپور شکوفه دار
  • پارچه گیپور سبک
  • پارچه گیپور توری
  • پارچه گیپور ساتن
  • پارچه گیپور مشکی
  • پارچه گیپور سفید
  • پارچه گیپور قرمز
 
 
پارچه گیپور روی هر پارچه دیگری که نشسته باشد زیبایی آن را دو چندان می کند. دارای گلهای بزرگی است که به روش خاصی به هم متصل شده اند. به این گلهای بزرگ موتیف می گویند.
 
 
پارچه های دانتل و گیپور مشابه هستند و از نظر نوع بافت متفاوت هستند. دانتل در بستر توری بافته می شود ، در حالی که در گیپور توری وجود ندارد و همانطور که گفته شد ، ما نقوش بافی داریم. مدل های گیپور جزو لباس های با ارزش و گران قیمت محسوب می شوند. ترکیب پارچه گیپور با ساتن یک انتخاب رایج و ایده آل است. وقتی گلهای گیپور روی یک تخت ساتن براق و نرم قرار می گیرند ، برای هر اندامی یا اگر پیراهن گیپور دارید مناسب هستند. ترکیب گیپور با کرپ نیز یک انتخاب هوشمندانه است.
 
 

 

لباس مجلسی گیپور

 
 
لباس مجلسی گیپور و دانتل با پارچه های ساتن ، حریر و کرپ از محبوب ترین طرح های لباس مجلسی است. پارچه گیپور برای همه سنین و مناسبت های رسمی و مهم مناسب است. این نوع پارچه ها در عین داشتن ظاهری آبرومند ، بسیار خیره کننده و مجلل هستند و زیبایی و وقار زنان را نشان می دهند. بسیاری از خانم ها ترجیح می دهند لباس مجلسی تمام قد بپوشند تا در مراسم عمومی نیز به راحتی پوشیده شوند. گیپور بهترین انتخاب برای لباس های رسمی برای داشتن ظاهری رسمی است.
 
 

پارچه گیپور مجلسی

 
 
پارچه های گیپور از دیرباز مورد توجه طراحان مد بوده و از این پارچه ها در دوخت بیشتر مدل های لباس مجلسی استفاده می شود. پارچه لباس مجلسی گیپور دخترانه و زنانه در طرح های مختلف موجود است و شما می توانید از این مدل لباس در مهمانی ها و مجالس مختلف استفاده کنید و بیشتر از همیشه شیک به نظر برسید. در این صفحه می توانید انواع پارچه لباس مجلسی گیپور را پیدا کنید ببینید.
 

پارچه گیپور مجلسی

 

 

پارچه گیپور گل برجسته

 
گیپور گل برجسته جلوه بسیار خاصی دارد. این پارچه در رنگهای مختلف موجود است و از نظر رنگ کلی پارچه درخشش و جذابیت خاصی دارد. پارچه گیپور یکی از پارچه هایی است که می توان از آن برای دوخت انواع لباس مجلسی و غیر مجلسی ، مانتو و دامن ، لباس راحتی استفاده کرد. پارچه های گیپور معمولاً بسیار محبوب هستند و مورد استقبال خانم ها قرار می گیرد. استفاده از گیپور در طراحی و دوخت لباس عروس ، پیراهن و لباس مجلسی بسیار رایج است.
پارچه های گیپور معمولاً بسیار نرم و توری هستند که آنها را از سایر پارچه ها متمایز می کند. در برخی پارچه های گیپور از طرح هایی مانند گل برجسته و سنگ دوزی ، مروارید دوزی نیز استفاده می شود. پارچه های گیپور برجسته ایرانی ارزان تر از نمونه های خارجی درجه یک و دوم هستند. در حالی که کیفیت پارچه های گیپور برجسته ایرانی با انواع خارجی آنها برابر است.
 

پارچه گیپور گل برجسته

 

پارچه گیپور کار شده

 
پارچه های مجلسی پارچه هایی هستند که خانم ها برای لباس مجلسی خود از آن استفاده می کنند. معمولاً پارچه های دستباف از تور ، ابریشم ، ساتن ، مخمل ساخته می شوند و باید توجه داشت که بیشتر پارچه های بافته شده و ساده وارداتی هستند و پارچه های گیپور بافته شده در بازار قیمت بالاتری نسبت به سایر پارچه های گیپور ساده دارند. هستند.
 

پارچه توری و گیپور

 
پارچه توری پارچه ای است که اغلب از ابریشم ، نایلون ، پارچه یا سایر الیاف ساخته شده است که قبلاً با دست ساخته شده بود و بیشتر و بیشتر امروزه دستگاهی است که الگوهایی با لبه های دندانه دار ایجاد می کند. توری و گلدوزی کیفیت بسیار خوبی دارند. توری یا گلدوزی این پارچه بیشتر برای تهیه لباس ، لباس عروس ، لباس زیر و لوازم جانبی مناسب است و انتخاب گسترده ای از رنگ ها را ارائه می دهد.
 

تفاوت بین گیپور و دانتل!

 
دانتل و گیپور هر دو از الیاف ابریشم ساخته شده اند و بیشتر برای دوخت لباس های ظریف مناسب هستند. کاربرد اصلی این دو پارچه در دوخت لباس عروس ، لباس نامزدی و لباس مجلسی زنانه است.
دانتل نوعی پارچه توری با اشکال برجسته زیبا است که بافت ظریفی دارد. دانتل نخ های ابریشمی اصلی روی زمینه توری بافته می شوند. دانتل در سه نوع برجسته ، کار شده و کار نشده به فروش می رسد. این پارچه ابریشمی اغلب برای دوخت لباس های عروسی و نامزدی استفاده می شود. زیبایی و ظرافت دانتل و نقش برجسته های آن خیره کننده است. پارچه دانتل قیمت بالاتری دارد. زمینه ساده و اشکال برجسته مهمترین ویژگی پارچه دانتل است.
گیپور دارای الیاف ابریشم و پنبه است. این پارچه بدون زمینه توری و به شکل ضخیم تر تولید می شود. از این پارچه می توان برای دوخت لباس مجلسی استفاده کرد. این پارچه با آستر در دوخت لباس استفاده می شود. اکثر طراحان مد از گیپور برای طراحی لباس های شیک استفاده می کنند. برجستگی گلها بدون زمینه توری یک ویژگی بارز است.
 

پارچه گیپور مشکی ، قرمز ، سفید

 
محبوبیت این نوع پارچه باعث شده است که بیشتر طراحان مد از گیپور برای طراحی لباس های شیک و زیبا استفاده کنند. و مشکی و قرمز و همچنین سفید در بین رنگهای متنوع ، بیشترین تقاضا و بیشترین تنوع را در بین رنگهای دیگر دارند. البته استفاده از پارچه گیپور مشکلی دارد ، بهتر است از پارچه های گیپور و طرح دار در قسمت هایی از بدن خود استفاده کنید که بزرگتر از حد معمول است ، به عنوان مثال در ناحیه بازوها ، اگر بازوهای بزرگی دارید ، بهتر است از پارچه از گیپور روی بازو استفاده نکنید یا تا آنجا که ممکن است از پارچه های گیپور مشکی با طرح های ظریف استفاده کنید.
 

پارچه گیپور مشکی

پارچه گیپور قرمز

منبع: is.gd , bit.ly , gg.gg

پارچه گیپور گل برجسته ، پارچه گیپور مجلسی ، پارچه گیپور قرمز ، پارچه گیپور مشکی ، طرح پارچه گیپور ، پارچه گیپور ساده ، پارچه گیپور سفید ، تفاوت گیپور و دانتل