پارچه داکرون آبی، کرمی، قهوه ای

780,000ریال
عرض پارچه:۱/۵۰ کاربرد :مانتو،کت شلوار،سرافن،روی،مانتو ترکیبی،ساحلی،مانتواداری،دامنی،و …. آبرفت: ندارد چروکی:دارد (چون الیاف طبیعی داره پلاستیک نداره) دید(بدن‌نما):ندارد کش:نمیاد

پارچه داکرون صورتی، مشکی، خاکستری

780,000ریال
عرض پارچه:۱/۵۰ کاربرد :مانتو،کت شلوار،سرافن،روی،مانتو ترکیبی،ساحلی،مانتواداری،دامنی،و …. آبرفت: ندارد چروکی:دارد (چون الیاف طبیعی داره پلاستیک نداره) دید(بدن‌نما):ندارد کش:نمیاد

پارچه داکرون نیک

780,000ریال
عرض پارچه:۱/۵۰ کاربرد :مانتو،کت شلوار،سرافن،روی،مانتو ترکیبی،ساحلی،مانتواداری،دامنی،و …. آبرفت: ندارد چروکی:دارد (چون الیاف طبیعی داره پلاستیک نداره) دید(بدن‌نما):ندارد کش:نمیاد

خرید و قیمت پارچه داکرون

کیفیت های مختلف پارچه ها باعث شده است که پارچه ها مصارف مختلف و متفاوتی داشته باشند. امروزه منسوجات بیشترین کاربرد را در زندگی بشر دارند و علاوه بر پوشش جنبه های زیبایی و تزئینی نیز پیدا کرده اند. پارچه داکرون ، پارچه ای است که به طور مفصل به آن می پردازیم. این نوع پارچه از پلی استر ویسکوز با کیفیت بسیار خوب ساخته شده است. همچنین در رنگهای متنوع و در نوع ساده و طرح دار ارائه شده است. در ادامه ، به ساختار داکرون ، ویژگی های این پارچه و موارد استفاده از آن می پردازیم.

پارچه داکرون برای چه فصلی مناسب است؟

پارچه های داکرون از پارچه پلی استر ساخته شده و جزء الیاف مصنوعی محسوب می شوند. امروزه از الیاف پلی استر در بیشتر پارچه ها استفاده می شود. در این نوع از پنبه و الیاف طبیعی برای از بین بردن خواص منفی استفاده شده است ، بنابراین برای فصول گرم به ویژه بهار و تابستان مناسب است.

پارچه داکرون برای چه فصلی مناسب است

آیا پارچه های داکرون چروک می شوند؟

بیشتر موارد استفاده از منسوجات داکرون برای بهار و تابستان است. لباس های پنبه ای علاوه بر سبک و خنک بودن ، دارای معایبی مانند چروک شدن هستند ، اما در منسوجات داکرون این اتفاق نمی افتد. این پارچه ها علاوه بر سبکی و خنکی چین و چروک ندارند.

ویژگی های پارچه های داکرون

  • استحکام کششی خوب
  • مقاومت در برابر سایش
  • مقاوم در برابر گرما
  • استحکام بالا
  • دوام و عمر طولانی
  • ضد حساسیت
  • قیمت مناسب
  • ثبات رنگ
  • جذب رطوبت
  • بدون کپک در آن

مصرف و کارایی منسوجات داکرون

با توجه به ویژگی های ذکر شده ، پارچه های داکرون کاربردهای وسیعی دارد ، از جمله این پارچه در محصولاتی مانند تشک ، بالش ، روکش ، کوسن صندلی ، پیراهن مردانه ، شومیز، لباس بیمارستان ، لباس مدرسه و دفتر و تولید پوشاک ، پارچه داکرون همچنین در تولید روتختی و روتختی به دلیل استحکام بالا و ثبات رنگ مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر این ، از ابریشم داکرون برای دوخت پرده و مانتو استفاده می شود.

پارچه داکرون برای مانتو

مقایسه پارچه های تریلن و داکرون

پلی استر یکی از پرکاربردترین الیاف نساجی در تولید پوشاک است. این فیبر به دلیل شاخص های آن مانند انعطاف پذیری بالا (یعنی سهولت استفاده) ، مقاومت در برابر سایش (یعنی بدون پرز) ، مقاومت در برابر نور خورشید (UV) (یعنی بدون تغییر رنگ) ، استحکام کششی خوب (یعنی پاره نمی شود) قیمت مناسب (یعنی ) ، جذب کم رطوبت (یعنی لباس های سنگین) و خشک شدن سریع همیشه در صنعت نساجی و پوشاک از جایگاه ویژه ای برخوردار است. پلی استر مارک های مختلفی دارد. هر یک از این مارک ها متعلق به یک شرکت تولیدی است. داکرون و تریلون معروف ترین مارک های پلی استر هستند.
مواد مورد استفاده در پارچه تریلون و داکرون پلیمریزاسیون پلی اتیلن ترفتالات است ، بنابراین این دو کاربرد یکسانی دارند ، به عنوان مثال ، هر دو در تولید ملافه و پوشاک استفاده می شود. تنها تفاوت آنها شرکت تولید کننده آنهاست که تریلن به کمپانی بریتانیایی و داکرون به کمپانی امریکایی دوپونت متعلق می باشد.

عکس پارچه داکرون

ساختار پارچه های داکرون چگونه است؟

همانطور که در بالا ذکر شد ، مواد مورد استفاده در پارچه داکرون از پلیمریزاسیون فشاری ، دی اسیدی مانند ترفتالیک اسید و DL مانند اتیلن گلیکول تولید می کنند و چون هر دو مواد اولیه دارای دو گروه فعال هستند ، واکنش ادامه می یابد و پلیمر داکرون ، که نوع پلی استر است، ایجاد می شود.

پارچه داکرون برای چه فصلی مناسب است؟ ، آیا پارچه های داکرون چروک می شوند؟ ، ویژگی های پارچه های داکرون ، مصرف و کارایی منسوجات داکرون ، مقایسه پارچه های تریلون و داکرون ، ساختار پارچه تریلون و داکرون ، خصوصیات پارچه داکرون ، عکس پارچه داکرون ، پارچه داکرون مشکی ، مقایسه پارچه داکرون و پوپلین ، پارچه داکرون چگونه است ، کاربرد پارچه داکرون ، پارچه داکرون درجه یک ، پارچه داکرون برای مانتو