پارچه تترون بروجرد

800,000ریال
عرض : 1.5 متر کاربرد : پیراهن مردانه، مانتو و شلوار، بلوز

پارچه تترون بروجرد

800,000ریال
عرض : 1.5 متر کاربرد : پیراهن مردانه، مانتو و شلوار، بلوز

پارچه تترون بروجرد

800,000ریال
عرض : 1.5 متر کاربرد : پیراهن مردانه، مانتو و شلوار، بلوز

پارچه تترون بروجرد

680,000ریال
عرض: 1.5 متر کاربرد: مانتو و شلوار، پیراهن مردانه

پارچه تترون بروجرد

560,000ریال
عرض: 1.5 متر کاربرد: پیراهن مردانه، مانتو ، شلوار

پارچه تترون بروجرد عرض 90

530,000ریال
عرض : 90 سانتی متر کاربرد : پراهن مردانه و زنانه،  بلوز زنانه ، زیر شلواری

پارچه تترون خاکستری،سفید،شیری،ارغوانی

600,000ریال
کاربردها: پیراهن، ملحفه، لباس فرم مدارس، پیراهن مردانه، شومیز عرض پارچه: 150 سانتی متر جنس: تترون آبرفت: ندارد بدن نما: نیست کش: ندارد مناسب فصل: بهار،

پارچه تترون سعادت بروجرد

850,000ریال
عرض : 1.5 متر کاربرد: پیراهن مردانه، بلوز، مانتو، شلوار

پارچه تترون عرض 90

500,000ریال
عرض : 90 سانتی متر کاربرد : پراهن مردانه و زنانه،  بلوز زنانه ، زیر شلواری

پارچه تترون عرض 90

500,000ریال
عرض : 90 سانتی متر کاربرد : پراهن مردانه و زنانه،  بلوز زنانه ، زیر شلواری

پارچه تترون عرض 90

500,000ریال
عرض : 90 سانتی متر کاربرد : پراهن مردانه و زنانه،  بلوز زنانه ، زیر شلواری

پارچه تترون عرض 90

500,000ریال
عرض : 90 سانتی متر کاربرد : پراهن مردانه و زنانه،  بلوز زنانه ، زیر شلواری

خرید و قیمت پارچه تترون

اولین و مهمترین مرحله در صنعت خیاطی انتخاب پارچه است. جنس و رنگ پارچه مورد استفاده مستقیماً بر نتیجه کار تأثیر می گذارد. به همین دلیل است که درک کامل انواع پارچه بسیار مهم است. یکی از پارچه های پرکاربرد پارچه تترون است. این پارچه در رنگ ها و اندازه های مختلف در بازار موجود است و در بسیاری از مناطق مورد استفاده قرار می گیرد. پس چه چیزی این پارچه را پرفروش می کند؟این پارچه به چه دلیل معروف است و چه کاربردهایی دارد؟

ساختار کلی پارچه تترون

مواد اصلی مورد استفاده در تترون پلی استر و ویسکوز است. این پارچه می تواند درصد متفاوتی از پلاستیک و نخ استفاده شده باشد. هر یک از این ترکیب ها نوع متفاوتی از تترون را ایجاد می کند و بدیهی است که کاربرد خاص خود را دارد. پارچه تترون مرغوب حاوی 40 درصد پلاستیک است، اما انواع دیگری از تترون وجود دارد که درصد پلاستیک آن به 60 درصد می‌رسد. پلاستیک زیاد باعث براق شدن پارچه می شود که به این معنی است که این نوع تتان متوسط ​​و بی کیفیت است.

پارچه تترون در وزن های مختلف تولید می شود. گراماژ یا وزن پایه به تراکم پارچه بافته شده اشاره دارد. تترون بر حسب گرم بین 150 تا 190 تولید می شود که هر استفاده از این پارچه نیاز به تراکم بافت خاصی دارد. به عنوان مثال از تترون با درجه بالا برای دوخت پیراهن مردانه استفاده می شود.

وقتی صحبت از رنگ و طرح به میان می‌آید، این پارچه بسیار متنوع است و در طرح‌ها و طرح‌های متنوع و بیش از 150 رنگ مختلف عرضه می‌شود. تترون ها نیز ابعاد مختلفی دارند. عرض این پارچه می تواند 90، 110، 130، 150، 180 سانتی متر یا 2 و 3 متر باشد که هر کدام در زمینه متفاوتی قابل استفاده است.

ویژگی های پارچه تترون

گفتیم تترون یکی از پرفروش ترین انواع پارچه است. اما چه ویژگی هایی باعث محبوبیت این پارچه شده است؟ تترون در رنگ ها و طرح های متنوعی موجود می باشد که تولید پارچه تترون در انواع سبک ها و رنگ ها یکی از دلایل پرفروش بودن این محصول می باشد. اما دلیل اصلی محبوبیت آن مقاومت بالای تترون در برابر شستشو است. از دیگر خواص این پارچه می توان به موارد زیر اشاره کرد:
دو ضد حساسیت
سادگی و مقرون به صرفه بودن
تا نرم و خنک باشد
عرض سایت مناسب است
تراکم بافت و بدن استاندارد را نشان نمی دهد
ثبات رنگ
رنگ پارچه یکسان است
طول عمر این پارچه در برابر سایش بسیار مقاوم است.
مقاومت در برابر لکه

تترون برای چه مواردی استفاده می شود؟

تترون به دلیل تنوع رنگ و بافت گسترده در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. هر نوع از این پارچه ویژگی های خاص خود را دارد که برای مصارف مختلفی استفاده می شود. در ادامه در مورد انواع استفاده صحبت خواهیم کرد:

پارچه مناسب برای دوخت پیراهن

بیشترین استفاده از پارچه های تترون را می توان در پیراهن های مردانه و اسپرت مشاهده کرد. پارچه ای که برای دوخت پیراهن استفاده می شود معمولاً گرم و عرض آن 150 سانتی متر است. تترون رنگی، عمدتا سیاه و سفید، رایج ترین نوع تترون در این دسته است. سبکی و نرمی بالای تترون باعث می شود خیاطان این پارچه را برای ساخت پیراهن انتخاب کنند.

ماسک، چادر و لباس فرم

بعد از دوخت پیراهن، استفاده از تترون در دوخت ماسک دومین پرکاربرد است. تترون بر اساس مدل ماسک در عرض های 90، 110، 150 و 180 استفاده می شود. در دوخت ماسک، لطافت پارچه بسیار مهم است و برای دوخت آن به نوع پارچه و تراکم متن دقت می شود. برای دوخت چادر از پارچه تترون در عرض های 1 متر، 1 متر، 10 سانتی متر و 2 متر استفاده می شود. از تترون های اهدایی نیز برای دوخت چادرهای جشنواره کار و خیمه های نماز استفاده می شود.

تترون همچنین به طور گسترده در دوخت لباس استفاده می شود. با توجه به تنوع رنگ، هر سازمانی می تواند رنگ خاصی را برای کارکنان خود انتخاب کند. راحتی و مقاومت این پارچه در برابر شستشوی مکرر یکی دیگر از دلایل انتخاب این پارچه برای دوخت لباس است. اکثر لباس های فرم مدارس از همان پارچه ساخته می شوند.

تترون بیمارستان

انواع مختلف تترون در بیمارستان ها استفاده می شود. با توجه به نوع کار افراد شاغل در بیمارستان ها و آلودگی محیط بیمارستان، تترون به دلیل خاصیت ضد آلرژی بودن گزینه ایده آلی برای پوشاک بیمارستانی است. همچنین نرمی و سبکی این نوع پارچه بسیار مهم است. یکی دیگر از دلایل مناسب بودن این پارچه برای استفاده در بیمارستان، مقاومت آن در برابر شستشوی زیاد است. همچنین از تترون های بی کیفیت به دلیل قیمت مناسب برای وسایل دور ریختنی استفاده می شود.

تترون برای ملحفه

استفاده از تترون در طرح های مختلف هنگام دوخت ملحفه بسیار مفید است. در این موارد اغلب از تترون با قطر 110 سانتی متر و 2 متر استفاده می شود. این پارچه با طرح های مختلف چاپی ساخته شده است که انتخاب مناسبی برای روتختی است. به خصوص طرح های عروسکی و کارتونی که هنگام دوخت ملحفه و پتوی کودک بسیار محبوب هستند.

تترون برای لباس نوزاد

انتخاب مواد برای کودکان به دلیل پوست حساس و لطیف بسیار مهم است. مواد با کیفیت تترون به دلیل ضد حساسیت و ملایم بودن انتخاب مناسبی برای این کار می باشد. لباس های کودکان نیز نیاز به شستشوی مکرر دارند و مقاومت در برابر شستشوی این ماده یکی دیگر از دلایل مناسب بودن این ماده برای لباس های کودکان است.

نکات مهم برای خرید پارچه تترون

یکی از نکات مهم در خرید پارچه به صورت عمده جمع شدن آن است. یکی از جنبه های منفی پارچه تترون میزان ته نشینی بالا است. به خصوص تترون هایی که برای دوخت لباس استفاده می شود رسوب زیادی دارد. به همین دلیل قبل از دوخت حتما یک بار آن را تمیز کنید. همچنین برای به حداقل رساندن تغییر رنگ در شستشوی بعدی از آب سرد استفاده کنید.

تترون در عرض ها و وزن های مختلف تولید می شود هنگام خرید، تترون مناسب را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید یکی دیگر از ویژگی های مثبت پارچه تترون یکنواختی رنگ آن در طول پارچه است، اما متاسفانه در حین تولید این پارچه، رنگ ممکن است یک توپ پارچه ای با دیگری متفاوت باشد. به همین دلیل سعی کنید تمام پارچه های مورد نیاز خود را یکجا خریداری کنید تا دچار مشکل نشوید

تترون، پارچه معروف

صنعت مد هر روز تغییر می کند و هر کسی سلیقه خود را دارد. به همین دلیل برای پارچه های ساده و بدون طرح تاریخ انقضا مشخص نشده است. تترون به دلیل طراحی ساده و تنوع رنگی بالا همیشه طرفداران زیادی داشته است. تترون به دلیل قیمت مناسب و ماندگاری در برابر شستشوی سنگین، نرمی و دیگر خواص مثبت این پارچه، در موارد مختلف کاربرد فراوانی دارد و این پارچه را به یکی از پرفروش ترین پارچه ها تبدیل کرده است.