پارچه تریکو کشی

650,000ریال
عرض : 1.5 کاربرد: لباس خواب، لباس زیر، لباس ورزشی

خرید و قیمت پارچه تریکو

شاید در نگاه اول رنگ و مدل لباس نظر شما را جلب کند اما لطافت و کیفیت پارچه شما را به خرید بعدی وادار می کند. ما طرح های مختلفی داریم که استفاده از آنها آسان است. این پارچه های ظریف و زیبا از پارچه های تریکو هستند و برای دوخت مدل های مختلف لباس و لباس خواب از انواع پارچه ها استفاده می شود. اگر عاشق استفاده از پارچه تریکو برای دوخت لباس های نرم و لطیف هستید، با ما در این مقاله همراه باشید.

پارچه تریکو چیست؟

یکی از نرم ترین پارچه های موجود در بازار را بشناسید قبل از معرفی پارچه های بافته شده باید با مفهوم تار و پود پارچه آشنا شویم تار جایی است که نخ به صورت عمودی بسته می شود و نخ به صورت افقی برای تولید پارچه بسته می شود. در پارچه بافته شده، نخ به صورت تار و حلقه بافته می شود و تعداد زیادی نخ به هم متصل می شوند و پارچه بافته می شود. طرح دایره ای پارچه تریکو لطافت و لطافت بی نظیری به آن می بخشد و به همین دلیل پارچه تریکو در بین خانم ها طرفداران زیادی دارد.

مهمترین کاربرد پارچه تریکو چیست؟

پارچه تریکو علاوه بر نرمی به دلیل بافت بی نقصی که دارد از استحکام بسیار بالایی برخوردار است. انواع تریکو برای دوخت لباس و محصولاتی که نیاز به دوام و استحکام بالایی دارند استفاده می شود. از پارچه تریکو و بافتنی می توان برای دوخت انواع لباس زیر، مایو، جوراب و کلاه استفاده کرد. در صورت تمایل می توانید با استفاده از آموزش خیاطی که برای شما در سایت منتشر کرده ایم، پارچه تریکو را پیدا کنید که به راحتی دوخته می شود و محصولات مورد نظر خود را درست کنید.

لباس تریکو برای چه نوع لباس هایی مناسب است؟

انواع پارچه های تریکو و الیاف آن را بشناسید. پارچه بافته یک نام کلی و جامع است و آنچه که انواع پارچه تریکو را از یکدیگر متمایز می کند، نوع الیاف موجود در پارچه بافته شده است. تفاوت در نوع نخ و الیاف نه تنها بر کشسانی و ظاهر آن تأثیر می گذارد، بلکه بر استحکام پارچه نیز تأثیر می گذارد.

1. پارچه پلی استر; پارچه بادوام و بسیار محکم

پلی استر ماده ای است که از نفت و مشتقات آن ساخته می شود. پارچه بافتنی پلی استر از نخ پلی استر و تار بافته شده است. پارچه های پلی استر معمولا ضد آب هستند و مقاومت بالایی در برابر سایش دارند. به طور معمول، رنگ و استحکام پارچه پلی استر به قدری بالاست که از آن برای تولید کاپشن، لباس ورزشی، پالتو و بارانی استفاده می شود.

2. پارچه ملانژ; به طور گسترده در تولید لباس زنانه استفاده می شود

برای تولید پوشاک زنانه از مدل های مختلف پارچه استفاده می شود. پارچه ملانژ یکی از کاربردی ترین پارچه ها، منحصر به فرد و خاص نسبت به سایر مدل های پارچه تریکو است. در پارچه های تریکو ملانژ از نخ های پنبه ای و پلی استر با درصد ثابت استفاده می شود. این پارچه استحکام خوبی دارد و برای ساخت انواع پیراهن، دامن های رسمی و لباس بسیار استفاده می شود. اگر می خواهید با انواع پارچه لباس برای دوخت لباس زیبا آشنا شوید، می توانید از طریق لینک به مقاله دسترسی پیدا کنید.

3. پارچه پنبه تریکو مناسب کالای خواب

تماس طولانی مدت پوست با مواد مصنوعی و الیاف پارچه سخت به پوست آسیب می رساند. به همین دلیل است که از الیاف طبیعی مانند پنبه برای ساخت پارچه های وسایل کمک خواب مانند پتو و روتختی استفاده می شود. انواع مختلف آن شامل پارچه پنبه ای یک طرفه، پارچه پنبه ای دو طرفه، ترکیبی پلی استر و پنبه است.

4. پارچه تریکو ویسکوز; پارچه ای نازک با کاربردهای فراوان

خانم ها پارچه تریکو ویسکوز را زیاد دیده و استفاده کرده اند. روسری نازک با پارچه نخی و بافت ظریف و به راحتی از نخ ویسکوز بافته می شود. به دلیل استحکام کم الیاف طبیعی پارچه ویسکوز، از ترکیب نخ لیکرا با آن برای افزایش استحکام و دوام پارچه تریکو ویسکوز استفاده می شود.

5. پارچه لاکرا تریکو; پارچه ای خاص و بسیار کاربردی

پارچه لاکرا از مواد مصنوعی ساخته شده و دارای جنس محکم و بادوام است. پارچه لاکرا به دلیل خاصیت کشسانی بالا، محبوبیت زیادی پیدا کرده و برای تولید شلوار جین، مانتو زنانه، لباس فرم مدارس و لباس ورزشی مورد استفاده قرار گرفته است. ساق لاکرا 5 بار باز می شود و پس از شستن به حالت اولیه باز می گردد. از پارچه لاکی می توان برای دوخت حاشیه، انواع مانتو زنانه و دکمه های لباس فرم مدارس استفاده کرد.

6. پارچه تریکو جودون. بافت خاص با حس خاص تر

پارچه های جودو اغلب در لباس های زمستانی به ویژه لباس های مردانه و زنانه یافت می شود. پارچه جودون معمولاً از ترکیب پنبه و سایر الیاف ساخته می شود، هر چه مقدار الیاف مصنوعی بیشتر باشد. کیفیت و دوام پارچه بالاتر است.

چگونه پارچه تریکو مناسب برای دوخت محصولات مختلف انتخاب کنیم؟

پارچه تریکو بر اساس نوع الیاف انواع مختلفی دارد. خواص پارچه تریکو مانند استحکام، ضد آب بودن، الگوی بافت، نوع الیاف و درصد نخ های مختلف، کاربردهای متفاوتی از آن دارد. با توجه به فاکتورهای ذکر شده، پارچه مناسب را برای کاری که می خواهید انجام دهید انتخاب کنید. مقدار پارچه مورد نیاز را محاسبه کنید و در هنگام خرید عرض پارچه را در نظر بگیرید.