خرید و قیمت پارچه لینن

لینن (کتان) یا الیاف کتان که گاهی اوقات به اشتباه لنین نیز شناخته می شود ، نوعی پارچه بذر کتان است. در ایران به کتان که پارچه ای نرم و نازک است به اشتباه کتان کاغذی و آن پارچه ضخیم تر و آشناتر را کتان پنبه ای می نامند که به دلیل نادرست خواندن و ترجمه عبارت (Cotton= پنبه) است. الیاف لینن بسیار جاذب و سرد هستند.

این الیاف بسیار خوش فرم هستند و طراحان مد و لباس با چاپ های مختلف آن را زیباتر می کنند. این پارچه به عنوان یک پارچه خنک و آبدار شناخته می شود و ضمن اینکه تعرق بدن را آسان می کند ، پوست را تازه و شاداب نگه می دارد ، بنابراین می توان از آن در هوای گرم استفاده کرد. این الیاف به راحتی شسته و خشک می شوند و حتی نرم تر و جذاب تر از قبل به نظر می رسند.

از الیاف لینن برای ساخت حوله ، ملحفه ، کفش و لباس استفاده می شود. لینن یا کتان کاغذی که پارچه ای سبک و نازک است کمی چروک می شود اما دردسری ندارد و با اتوی ملایم یا حتی دست خیس به خوبی برطرف می شود. بر خلاف لینن ، کتان یا کتان پنبه ای نام فیبری است، ضخیم است که در ایران به دلیل نادرست خواندن و ترجمه عبارت (Cotton= پنبه) کتان نامگذاری شده است.

این پارچه که در اصل از همان پنبه (نخ معروف) تولید شده است ، تمام خواص پنبه را دارد ، اما بافت ضخیم تری نسبت به لینن (کتان) یا کتان کاغذی دارد. از جمله لباس هایی که با کتان پنبه ای تولید می شود می توان به شلوار کتان یا کت کتانی معروف اشاره کرد. پارچه کتان یک پارچه ضخیم است و حتی پس از شستشو به راحتی چروک نمی شود.

برای آشنایی با پارچه سورن کلیک کنید.

 

ویژگی های پارچه لنین

سبکی

بافت این پارچه سبک است و به دلیل چگالی کم، وزن زیادی نمی گیرد. این خاصیت بدین معناست که پارچه دارای حفره های زیادی در بافت آن است.

جذب و دافع رطوبت بالا

وجود پارچه با چگالی کم در پارچه لینن باعث می شود پارچه بتواند رطوبت زیادی را جذب کند. البته این رطوبت به همان سرعت که به پارچه وارد می شود از پارچه خارج می شود. اگر پارچه در معرض باد باشد ، سریعتر خشک می شود.

چین و چروک

آیا پارچه لنین چروک میشود ؟ بافت پارچه لینن به دلیل چگالی کمی که دارد به راحتی چروک می شود. البته این مورد را می توان یکی از نقاط ضعف پارچه لینن و نقاط قوت آن دانست؛ زیرا می توان آن را به راحتی جابجا کرد و چین و چروک ها باید به طور مداوم صاف شوند. البته از بین بردن چین و چروک این پارچه به همان سادگی چروک شدن آن است. پارچه لینن هنگام اتو کشیدن چین و چروک های خود را به سرعت و به راحتی از دست می دهد و صاف می شود.

لباس های خنک لینن

به دلیل سوراخ های زیاد در پارچه لینن ، می توان از آن برای تهیه لباس های خنک استفاده کرد. به همین دلیل است که این لباس بیشتر مناسب فصول و روزهای گرم سال است.

 

استحکام

الیاف لینن قوی تر از پنبه هستند. در واقع لینن به عنوان قوی ترین فیبر در جهان شناخته می شود. حتی الیاف لینن در کاغذ پول برای افزایش استحکام آن استفاده می شود. این امر باعث افزایش طول عمر این پارچه و منسوجات آن شده است. این الیاف ضد حساسیت هستند ، بنابراین افرادی که حساسیت بالایی دارند می توانند از منسوجات لینن استفاده کنند. لینن یکی از پارچه هایی است که بیشتر برای کارهای ورزشی و راحت استفاده می شود. بنابراین اگر به دنبال پوشش ورزشی هستید ، مخصوصاً برای فصل گرم ، لینن می تواند گزینه مناسبی باشد.

 

پارچه لنین چروک میشود

پارچه های مشابه

  • ویسکوز: بر خلاف تصور رایج ، الیاف طبیعی مانند پنبه و لینن گیاهی (سلولز) هستند. تنها تفاوتی که می توان به الیاف ویسکوز (Raven) نسبت به پنبه و لینن نسبت داد نحوه ساخت این الیاف است. الیاف ویسکوز (مانند تولید کاغذ) از خمیر سلولز ساخته می شوند.
  • لینن: لینن همچنین به عنوان پارچه کنفی نیز شناخته می شود و یکی از پارچه های مناسب برای فصل تابستان است. بهترین نوع این پارچه از 70٪ پنبه ، 10٪ پلی استر و 20٪ ویسکوز و بدترین نوع آن 50٪ پنبه و 50٪ پلی استر ، بدون ویسکوز است.
  • کرباس: پارچه ای بادوام از الیاف پنبه یا لینن است که برای ساخت چادرهای مسافرتی ، کوله پشتی و غیره استفاده می شود.

 

پارچه لنین (لینن) برای مانتو

ممکن است برای هر خریداری این اتفاق بیفتد که وقتی برای فصل های گرم سال برای خرید مانتو می رود ، فروشنده کت های دوخته شده با لنین را نیز به مشتریان خود عرضه کند. پارچه های لنین با بافت کفن بدون شک بهترین انتخاب در فصل بهار و تابستان هستند و مانتوهایی که با آن دوخته شده اند به عنوان مانتوهای سرد در نظر گرفته می شوند. پارچه های لنین با درصد های مختلف پلی استر و پنبه تولید می شوند و هرچه درصد الیاف پنبه بیشتر باشد ، کیفیت پارچه بهتر است. همانطور که می دانید ، امروزه از پارچه های لنین و شانتون به عنوان مانتوهای روباز تابستانی استفاده می شود که مشتریان زیادی نیز داشته است.

آیا پارچه لنین آب میرود؟ 

آیا پارچه لنین آب میرود؟

با توجه به این که این پارچه نخی است، توصیه می شود قبل از دوخت یکبار آبکشی شود.

 

از این که تا پایان با ما همراه بودید از شما سپاس گزاریم. خوشحال می شویم تجربیات خود را در زمینه پارچه لینن و معایب و مزایای پارچه لنین با ما به اشتراک بگذارید.

 

منبع : u.to , gg.gg , urlzs.com