پارچه لمه شنی

700,000ریال
عرض : 1.5 متر کاربرد : لباس مجلسی ، مانتو ، دامن

پارچه لمه کره ای

850,000ریال
عرض : 1.5 متر کاربرد : لباس مجلسی ، دامن

خرید و قیمت پارچه لمه

لمه نوعی پارچه است که ریشه در گذشته دارد و ظاهری براق و مجلل دارد.
در گذشته این پارچه فقط متعلق به طبقه ثروتمند بود، زیرا در بافت آن از فلزات گرانبها مانند طلا استفاده می شد. اما امروزه این پارچه زیبا و ظریف یکی از پرکاربردترین گزینه ها برای ساخت لباس است.

پارچه لمه چیست؟

برای تولید این پارچه های زیبا از چه الیافی استفاده می شود؟
برای بافت این پارچه از انواع الیاف طبیعی و مصنوعی استفاده می شود.
تفاوت قیمت این پارچه به دلیل تفاوت در الیاف آن است، علاوه بر این رنگ های متالیک طلایی، نقره ای و مسی نیز در تولید این پارچه دخیل هستند و این ترکیب باعث درخشش این پارچه زیبا می شود. گاهی برای این نور فوق العاده از گل استفاده می کنند.

کاربرد پارچه لمه

لمه یک پارچه جدید نیست، اما مانند بسیاری از پارچه های دیگر یک پارچه بسیار قدیمی است!
در گذشته، لمه عضوی از ثروتمندان بود و نمادی از ثروت و موقعیت آنها بود. در آن زمان از این پارچه برای دوخت لباس اسقف ها و کشیشان نیز استفاده می شد.

بافت لمه و استفاده از لمه در دنیای مدرن

در دنیای مدرن از پارچه لمه برای دوخت انواع لباس های رسمی از پیراهن های کوتاه و بلند گرفته تا دامن و شلوار استفاده می شود. همچنین از این پارچه زیبا برای دوخت انواع لباس رقص و لباس مجریان استفاده می شود.

اما از پارچه لمه نه تنها برای دوخت لباس های رسمی استفاده می شود، بلکه از این پارچه زیبا برای دوخت وسایل رسمی مانند رومیزی، رومیزی و پرده نیز استفاده می شود.

انواع پارچه لمه

لمه انواع مختلفی دارد و هر کدام از این انواع ویژگی های خاص خود را دارند. در زیر با انواع پارچه های لنگ و ویژگی های آن ها آشنا می شویم.

لمه فویل متالیک

لمه فویل متالیک بسیار درخشان و زیبا به نظر می رسد. این پارچه شفاف و سبک است و انتخاب بسیار مناسبی برای دوخت لباس های رسمی محسوب می شود. از این پارچه برای دوخت دکوراسیون منزل نیز استفاده می شود.

این نوع پارچه حاصل ترکیب الیاف نایلونی و فلزی است. این پارچه بسیار ظریف و نازک است و بسیار شیک به نظر می رسد. این نوع کلاهک نیاز به درمان دارد. چون بسیار ظریف است و خیلی زود می شکند.

لمه ساتنی

لمه ساتنی یکی از زیباترین و منحصربفردترین پارچه های ابریشمی و شبیه پارچه ساتن است.
از این پارچه براق برای دوخت انواع لباس نیز استفاده می شود. برای ساخت این پارچه سبک و زیبا از نخ پلی استر و نخ فلزی استفاده شده است.

لمه ریش دار

لمه ریش دار بسیار خاص و زیباست و یکی از مناسب ترین گزینه ها برای دوخت لباس و لباس رقص است.
از این نوع نخ برای دوخت وسایل دکوراسیون منزل نیز استفاده می شود. این نوع پتو از الیاف پلی استر ساخته شده و بسیار سبک است. لمه ریش دار نیز در طرح ها و رنگ های متنوع در بازار موجود است.

لمه نایلونی

لمه نایلونی پارچه ای است که از چهار طرف کشیده می شود. توری نایلونی بسیار نرم و راحت است و یکی از بهترین گزینه ها برای دوخت لباس های تنگ به حساب می آید.
این نوع لامپ در طرح ها و رنگ های متنوع در بازار موجود می باشد. همچنین از این پارچه مصنوعی برای دوخت صندلی و رومیزی استفاده می شود. سطح رویی این پارچه براق و پشت آن سبک است.

لمه شنی

دوخت شنی یکی از محبوب ترین گزینه ها برای دوخت انواع لباس و لباس عروس است. دلیل نام گذاری این پارچه ظریف و زیبا بافت آن است که اگر با دست به آن دست بزنید متوجه چیزهایی مانند دانه های شن خواهید شد. اما نگران نباشید، این شن ها به هیچ وجه بدن شما را به هم نمی زند و با پوشیدن لباسی از مواد لمه، احساس راحتی کامل خواهید داشت!

این پارچه یکی از محبوب ترین پارچه های لنگ و همچنین یکی از محبوب ترین گزینه های دنیای مد به حساب می آید

ویژگی های پارچه لمه

پارچه های لم انواع مختلفی دارند و هر کدام از این پارچه ها ویژگی های خاص خود را دارند. با این حال، برخی از این ویژگی ها مشترک هستند. در زیر به برخی از ویژگی های پارچه لما اشاره می کنیم.
• رویه پارچه براق است، سمت عقب مات است.
• فلج بافت نرم است.
• برخی از انواع توری نازک هستند و باید دوخته شوند. اما برخی دیگر ضخیم هستند و نیازی به لایه ندارند.
همانطور که گفتیم لم ها انواع مختلفی دارند; برخی با استفاده از الیاف طبیعی ساخته می شوند در حالی که برخی دیگر با استفاده از الیاف مصنوعی ساخته می شوند. برخی گران تر و برخی ارزان تر هستند. و برخی طرح دار و برخی ساده هستند.

نگهداری پارچه لمه

همانطور که می دانید پارچه بسیار ظریف است. بنابراین، هنگام نگهداری باید بسیار مراقب باشید. در زیر نکاتی را برای شستشو و اتو به شما ارائه می کنیم.
به یاد داشته باشید که پارچه لیما را در جای مرطوب نگهداری نکنید، زیرا الیاف آن آسیب می بیند و به تدریج گره می خورد و درخشندگی خود را از دست می دهد.

شستشو پارچه لمه

شستشوی پارچه لیما را به خشکشویی ها بسپارید و خودتان آن را نشویید.
لباس ها را به خشکشویی ندهید، بلکه آنها را به خشکشویی هایی که تجربه شستن لباس ها را دارند ببرید و به گونه ای بشویید که آسیبی به آن وارد نشود. برخی از مواد شوینده به بافت و الیاف پارچه آسیب می رسانند.
اگر پارچه به درستی شسته نشود، نه تنها بافت آن آسیب می بیند، بلکه درخشندگی خود را نیز از دست می دهد.

اتو کردن پارچه لمه

برای اتو کردن پارچه خود از اتو استفاده نکنید زیرا الیاف آن ذوب می شود. اگر می خواهید خودتان اتو کنید، ابتدا آن را روشن کنید و دمای بسیار پایین را انتخاب کنید تا به پارچه آسیبی نرسد.
هنگام پوشیدن لباس های پارچه بندری باید مراقب باشید، زیرا این پارچه بسیار ظریف است و در صورت عدم مراقبت، نخ ها به سرعت آسیب دیده، پاره و پاره می شوند.

سوالات متداول درباره پارچه لمه

چه ویژگی هایی باعث محبوبیت کت و شلوار لمه شده است؟
بدون شک یکی از معروف ترین و پرکاربردترین پارچه ها برای دوخت لباس شب است، این پارچه به دلیل ویژگی های زیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است:
· زرق و برق زیادی از این پارچه داشته باشید که در مجالس می درخشد
بافتی نیمه طلایی دارد
· لختی و نرمی آن
مناسب برای دوخت لباس های مختلف
· پارچه خوب دوخته شده
 بدون چروک و بدون نیاز به اتو
لمه دلیل براق بودن لباس است؟
باعث درخشندگی پارچه می شود و این ویژگی خاص آنهاست. دلیل این درخشش استفاده از الیاف فلزی با رنگ های طلایی، نقره ای و مسی در تولید این پارچه ها است. همچنین در برخی از این پارچه ها به غیر از این الیاف از توری نیز برای درخشندگی پارچه استفاده شده است.
آیا ما یک نوع لمه داریم؟
پارچه لمه را همه به عنوان پارچه ای جذاب و براق می شناسند، اما این پارچه ها نیز دسته بندی شده اند و ما پارچه های لنگ با ویژگی های منحصر به فرد داریم. هر کدام از این پارچه ها بسته به ویژگی هایی که دارند، معمولاً در یک منطقه خاص بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. تفاوت در ساختار الیاف به کار رفته در آنها، شلی و ضخامت پارچه، میزان کشسانی پارچه و … از جمله ویژگی هایی است که پارچه های لمه را از یکدیگر متمایز می کند.