پارچه بابوس

700,000ریال
عرض: 1.5 متر کاربرد: تابستانه، نخی

پارچه بابوس

700,000ریال
عرض: 1.5 متر کاربرد: تابستانه و نخی

پارچه بابوس چیست؟

 
 
پارچه یکی از پرکاربردترین ، مهمترین و قدیمی ترین اختراعات بشر است. در ابتدا ، انسانهای اولیه از این محصول فقط برای پوشاندن و محافظت از خود در برابر آسیب های محیطی استفاده می کردند ، اما پارچه های بعدی لوکس ، زیبا و متمایز بودند. امروزه منسوجات به دلیل تراکم ، ضخامت ، نرمی و … کاربردهای متفاوتی پیدا کرده اند و علاوه بر پوشاک ، در موارد تزئینی مانند پرده ، سفره ، رومبل ، روتختی و ملافه و بسیاری دیگر نیز مورد استفاده قرار می گیرند. پارچه های بابوس دارای ویژگی هایی از جمله خنک بودن است.
برای آشنایی با پارچه گیپور کلیک کنید.
 
بابوس پارچه ای نسبتاً نرم و لخت است که بیشتر آنها دارای طرح راه راه هستند. پارچه های بابوس بیشتر در مانتو ها استفاده می شود. این پارچه در فصل های گرم سال یعنی بهار و تابستان در بین مزون دارا ها محبوبیت زیادی دارد زیرا بسیار خنک است. بابوس ، که آبرفتی دارد اما کشش ندارد ، علاوه بر مانتو، در دوخت کفش و شلوار نیز استفاده می شود. فقط برای اطلاع شما: پارچه بابوس را در دمای 40 درجه بشویید و در دمای بالا اتو نکنید.

ویژگی های پارچه بابوس

 
  • سبکی ، خنکی و راحتی
  • بدون تغییر رنگ
  • آنها کشسان نیستند
  • آبرفت ندارند
  • نرمی و لطافت بالا
  • اکثر مدل ها راه راه هستند.

پارچه بابوس چه کاربردهایی دارد؟

 
بخش عمده ای از کاربردهای پارچه بابوس به دوخت و تولید لباس ، به ویژه مانتو اختصاص دارد. با توجه به ویژگی های ذکر شده در بالا ، از این پارچه بیشتر برای دوخت مانتو ، شومیز های سرد و زیبا ، شلوار راحتی ، پیراهن ، تاپ ، دامن و … استفاده می شود پارچه های بابوس را می توان با شوینده های ملایم در آب با دمای 30 تا 40 درجه شستشو داد. درجه سانتیگراد روش اتوکشی نیز در دمای پایین است.  از این پارچه برای دوخت مانتو ، شومیز ، کیمونو ، سرهمی و ساری استفاده می شود.
 
مدل مانتو با پارچه بابوس 
 

آیا پارچه بابوس چروک میشه ؟

 
منسوجات بابوس علاوه بر ویژگی ها و مزایای خود ، معایبی مشابه پارچه های دیگر دارند. متأسفانه هیچ پارچه نخی وجود ندارد که خنک باشد اما چین و چروک نداشته باشد و این اصلی ترین عیب منسوجات نخی است. پارچه های بابوس ، بر خلاف همه پارچه های پنبه ، دارای چین و چروک های جزئی هستند.
 
 

پارچه بابوس برای چه فصلی مناسب است؟

 
با توجه به اینکه در فصل گرم سال هستیم ، بنابراین استفاده از منسوجات پنبه ای و خنک نیز در فصل بهار و تابستان به وفور مشاهده می شود.
 
 

عکس پارچه بابوس

 

کیفیت پارچه بابوس

 
پارچه های بابوس در عرض 1.5 متر و در رنگ های مختلف ارائه می شود. این پارچه با کیفیت پایین قیمت بسیار مناسبی دارد ، اما پس از مدتی نخ ریسی می شود ، اما کیفیت و نوع درجه یک این محصول قیمت بالاتری دارد ، یا این در حال حاضر ، هزینه آنقدر زیاد نیست که به عنوان پارچه گران قیمت یکی از ویژگی های منسوجات بابوس قیمت مناسب و مقرون به صرفه بودن این پارچه است.
 
از این که تا پایان همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم. خوشحال می شویم تجربیات خود را در زمینه منسوجات بابوس با ما به اشتراک بگذارید.
 
منبع : gg.gg , bit.ly , b2n.ir
 
خصوصیات پارچه های بابوس ، مصارف پارچه بابوس چیست ؟ ، پارچه های بابوس مناسب چه فصلی است ؟ ، پارچه بابوس چروک میشه ، عکس پارچه بابوس ، کیفیت پارچه بابوس